Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzeci kolejny tydzień wzrostów na Wall Street

0
Podziel się:

Koniec tygodnia przyniósł zatem lekkie wzrosty, przedłużając wzrostową serię kolejnych zyskownych tygodni do trzech.

Trzeci kolejny tydzień wzrostów na Wall Street
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Przez większą część dzisiejszej sesji indeksy pozostawały blisko czwartkowego zamknięcia. Dopiero w ostatniej godzinie handlu pojawił się silniejszy impuls do kupowania akcji. Koniec tygodnia przyniósł zatem lekkie wzrosty, przedłużając wzrostową serię kolejnych zyskownych tygodni do trzech.

Jednocześnie S&P500 oraz Nasdaq ustanowiły swoje nowe historyczne maksima. Ostatecznie indeksy giełd amerykańskich zakończyły notowania na następujących poziomach: S&P500 – 1633,70 pkt. (+0,43%), Nasdaq – 3436,58 pkt. (+0,80%) oraz DJIA – 15118,49 pkt. (+0,24%).

Dziś nie były publikowane żadne istotne dane makroekonomiczne. Uwaga inwestorów przesunęła się za to na rynek walutowy, gdzie kontynuowany jest bardzo silny trend osłabienia jena wobec dolara. Przejście powyżej progu 100 jenów za dolara nastąpiło pierwszy raz od kwietnia 2009 r.

Wśród indeksów branżowych wyróżniały się ochrona zdrowia oraz spółki konsumenckie, natomiast najsłabiej wypadła energetyka. Liderem zwyżek, zyskując ponad 5%, były akcje spółki odzieżowej GAP po komunikacie o wzroście sprzedaży w porównywalnych sklepach o 7% w kwietniu. Ponad 4% zyskały walory ArcelorMittal po publikacji lepszych od prognoz wyników kwartalnych. Warto dodać, że w bieżącym sezonie wyników poznaliśmy już rezultaty ok. 90% spółek i 2/3 z nich przebiło oczekiwania analityków.

Znacznie gorzej wypadły dziś obligacje skarbowe. Od początku miesiąca trwa silna wyprzedaż rządowych papierów, co podniosło rentowność 10-letnich obligacji z 1,65% do 1,9%. Spadały też ceny złota (prawie 1%) i ropy naftowej (0,3%). Wzrosły natomiast notowania srebra i miedzi, która należała dziś do najbardziej drożejących surowców.

Autor komentarza jest zarządzającym funduszami Noble Funds TFI

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)