Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: Gigantyczny spadek spółki Adobe

0
Podziel się:

Wczoraj na nowojorskim parkiecie przeważali inwestorzy, którzy realizowali zyski. Mocny spadek odnotowały spółki Adobe Systems i Microsoft.

Wall Street: Gigantyczny spadek spółki Adobe
(maebmij/CC/Flickr)

Wczoraj na nowojorskim parkiecie przeważali inwestorzy, którzy realizowali zyski. Mocny spadek odnotowały spółki Adobe Systems i Microsoft.

Główne indeksy Dow Jones i S&P500 przez większość sesji znajdowały się wczoraj nieznacznie pod kreską. Pierwszy zakończył sesję ze stratą 0,2 procent, a drugi poszedł w dół o 0,48 procent.

Pretekstem do wyprzedaży akcji, oprócz wtorkowej decyzji Fed, były również najnowsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, które okazały się gorsze od oczekiwań. Ceny nieruchomości w lipcu były bowiem o 0,5 procent niższe od czerwca, podczas gdy analitycy oczekiwali spadku o 0,1-0,2 procent.

Największą w indeksie S&P500 przecenę odnotował Adobe Systems, którego akcje spadły o prawie jedną piątą. Powód? Bardzo słabe prognozy przychodów w najbliższym kwartale, co jest wynikiem spadku zamówień. Z kolei w indeksie Dow Jones najmocniej tracił wczoraj Microsoft. Jego akcje zleciały o ponad dwa procent, bo inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wysokością proponowanej dywidendy.

Najmocniej, bo o ponad 4 procent, zdrożały wśród blue chipów akcje koncernu aluminiowego Alcoa. To podczas wczorajszej sesji bardzo dobry wynik, bo reszta spółek w indeksie Dow Jones jeżeli w ogóle zyskiwały, to zaledwie około 0,5 procent.

Jutro na Wall Street ważniejsza sesja, która może przesądzić o nastrojach w najbliższych dniach. Poznamy bowiem najnowsze dane dotyczące bezrobocia, a także pojawią się nowe informacje z rynku nieruchomości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t75481.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/fed;pozostawil;stopy;bez;zmian,126,0,679550.html) Fed pozostawił stopy bez zmian Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy bez zmian, dodając przy tym, że jest gotowa do dalszego poluźnienia polityki monetarnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t75513.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/wall;street;bernanke;dal;sygnal;do;kupowania;akcji,220,0,666332.html) Wall Street: Bernanke dał sygnał do kupowania akcji Szef Fedu zapewnił, że ten zrobi wszystko, by wesprzeć ożywienie gospodarcze w USA.
giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)