Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Komputronik: UCS wydał pozytywną decyzję dot. kontroli rozliczeń VAT w 2017 r.

3
Podziel się

Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu zakończył kontrolę w Komputroniku - organ sprawdzał poprawność rozliczeń podatku VAT za okres styczeń-wrzesień 2017. Zgodnie z wydaną decyzją wszystkie transakcje sprzedaży realizowane przez Komputronik w tym okresie były prawidłowo rozliczane z zachowaniem wszelkich wymogów formalnoprawnych i nie wzbudziły żadnych wątpliwości urzędników, podała spółka. 

Komputronik: UCS wydał pozytywną decyzję dot. kontroli rozliczeń VAT w 2017 r.
(Flickr)
bEpzrhed

W uzasadnieniu Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu podał, że:

  • w zakresie sprzedaży sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych stwierdzono zachowanie wszystkich wymogów formalnoprawnych dla zastosowania w sprzedaży stawki 0%.
  • w zakresie sprzedaży telefonów komórkowych (w tym smartfonów) opodatkowanych na zasadzie odwrotnego obciążenia spółka prawidłowo stosowała ogólną stawkę sprzedaży (23%) dla osób niebędących podatnikami VAT. Przy zakupie ww. towarów podatek należny został rozliczony na zasadzie odwrotnego obciążenia.
  • w zakresie sprzedaży towarów na rzecz podmiotów zagranicznych (WDT, eksport) również stwierdzono zachowanie wszystkich wymogów formalnoprawnych dla zastosowania w sprzedaży stawki 0% (kopie faktur, specyfikacje towarów, dokumenty CMR, potwierdzenia wpłat na rachunek bankowy). Ustaleń dokonano m.in. na podstawie informacji pozyskanych od zagranicznych organów podatkowych potwierdzających dokonanie sprzedaży na rzecz zagranicznych kontrahentów.
  • sprawdzono rzetelność i zgodność wykazywania przez spółkę w rejestrach sprzedaży i zakupu wartości sprzedaży i zakupu sprzętu od wiodących kontrahentów. Po porównaniu z danymi z rejestrów JPK_VAT nie stwierdzono nieprawidłowości.
  • ostatecznie, w wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych w okresie od 29 listopada 2017 r. do 29 maja 2020 r. organ nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w rozliczeniach podatku VAT za kontrolowany okres od stycznia do września 2017 r. czyniąc aktualnym dane wynikające z deklaracji VAT-7 za ww. okresy, podano.

"To dla nas bardzo dobra decyzja, która pokazuje, że jesteśmy wiarygodną i rzetelną firmą. Ta kontrola tylko potwierdza słuszność naszego odwołania od niesprawiedliwej i rażąco krzywdzącej decyzji leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego, który wydał negatywną decyzję kontroli za okres marzec-maj 2014. W tej chwili procedujemy proces odwoławczy, który według naszej opinii i opinii niezależnych ekspertów zakończy się pozytywnym wynikiem dla naszej firmy" - powiedział prezes Komputronika Wojciech Buczkowski, cytowany w komunikacie.

bEpzrhef

W wyniku przeciągającej się od kilku lat kontroli i wydanej w marcu, przez urzędnika z leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego, negatywnej decyzji zarządy spółek Komputronik oraz Komputronik Biznes postanowiły złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek, przypomniano.

Pomimo trwającego procesu sanacyjnego zarówno Komputronik, jak i Komputronik Biznes bez przeszkód prowadzą normalną działalność i realizują obsługę sprzedażową i posprzedażową swoich klientów na wcześniejszych zasadach.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

bEpzrheG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
węgiel
8 miesięcy temu
no i ok, czego jeszcze chcecie? :D Oczywiscie znajdą się tacy, co regularnie tylko beda szukac potknięć .
tropik
9 miesięcy temu
noi dobrze chyba, komputronik musi działac na swoją korzysc taka prawda.
kika
10 miesięcy temu
Oczywiście, ze wszystko było prawidłowo rozliczane, to jest za duża firma, zeby mogła sobie pozwolić na takie rzeczy. Ale cóż zlośliwcy i tak beda szukać
bEpzrheH