Trwa ładowanie...
bDzpztxh

Notowania

BORUTA: strona spółki
8.10.2020, 12:45

BRU Umowa ramowa z Sensdx S.A. w zakresie wykorzystania biosurfaktantów w produkcji biosensorów używanych w detekcji wirusów

Emitent informuje, że Boruta Zachem S.A. oraz spółka InventionBio Sp. z o.o. (Spółka, której pakiet kontrolny jest w trakcie przejęcia przez Emitenta – o czym informowano w raporcie ESPI nr 08/2020 z 28 sierpnia 2020r.) podpisały umowę ramową ze spółką Sensdx S.A. z siedzibą w Warszawie w zakresie możliwości wykorzystania biosurfaktantów w biosensorach w tym związanych z wykorzystaniem w testach diagnostycznych na obecność wirusów grypy, streptococcus i SARS CoV-2 oraz w produkcji ryb i krewetek. Sensdx S.A. jest firmą zajmująca się diagnostyką cyfrową. Wprowadzony przez firmę test zapewnia szybką diagnostykę cyfrową na obecność SARS-CoV-2 i wirusa grypy A / B w wymazie z gardła. Test przy użyciu jednorazowych mikrosensorów oraz platformy diagnostycznej wykrywa obecność białek specyficznych dla danego wirusa. Ostateczny wynik testu jest dostępny dla pacjenta w ciągu 5-6 minut.
Emitent zdecydował się na publikację informację, że względu na możliwy istotny potencjał komercyjny współpracy z Sensdx S.A.

Inne komunikaty

bDzpztxP