Trwa ładowanie...
bDzpuVOZ

Notowania

BORUTA: strona spółki
5.11.2020, 10:00

BRU Rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego przez spółkę Onlybio.life Sp. z o.o.

Zarząd Spółki Boruta - Zachem S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: "Emitent") informuje, że w dniu 5 listopada 2020 r. powziął informację, iż spółka zależna Onlybio.life Sp. z o.o. rozpoczęła procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego, które zostało zrealizowane w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw. Całkowity koszt zrealizowanego projektu to ponad 10 mln PLN z czego dofinasowanie stanowiło prawie 5,5 mln PLN.
Utworzone Centrum Badawczo-Rozwojowego w ramach Onlybio.life Sp. z o.o. miało na celu pozyskanie niezbędnej infrastruktury badawczo-rozwojowej oraz ustrukturyzowanie prowadzonej obecnie działalności badawczo-rozwojowej. Umożliwi to zrealizowanie agendy badawczej, której podstawowym celem jaki postawiła przed sobą Spółka to eliminacja ze składu opracowywanych kosmetyków pielęgnacyjnych konserwantów oraz emulgatorów, a w przypadku kosmetyków higienicznych eliminacja konserwantów. Utworzone Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie stanowić motor napędowy rozwoju Onlybio.life Sp. z o.o. Osią prowadzonych prac badawczo-rozwojowych będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii wytwarzania, technologii produkcji i konfekcjonowania innowacyjnych, bezpiecznych w stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych niezawierających w swoim składzie niepożądanych emulgatorów i konserwantów oraz kosmetyków do higieny niezwierających w swoim składzie niepożądanych konserwantów. W rezultacie przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych oferta produktowa Onlybio.life Sp. z o.o. zostanie poszerzona o innowacje produktowe z określonych wyżej obszarów. Emitent zdecydował się na publikację informacji, ze względu na to, że nowo wybudowana infrastruktura ma istotny wpływ na możliwość zwiększenia skonsolidowanych przychodów Emitenta.

Inne komunikaty

bDzpuVPH