Trwa ładowanie...
bDSqahBx

Notowania

BMX Zakończenie prac walidacyjnych oraz złożenie wniosku o rejestrację testu potrójnego SARS-CoV-2 + RSV + Flu A/B Ag Combo.

Zarząd BioMaxima S.A. informuje, że zostały zakończone prace rozwojowe oraz walidacja szybkiego testu antygenowego wykrywającego trzy patogeny wywołujące infekcje układu oddechowego, oprócz SARS-CoV-2 również wirusa grypy A i B oraz RSV w wymazie z gardła.
Emitent w dniu dzisiejszym jako wytwórca złożył w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych wniosek o rejestrację testu potrójnego SARS-CoV-2 + RSV + Flu A/B Ag Combo Test. Po 14 dniach od daty złożenia wniosku Spółka uzyska prawo do sprzedaży testu na rynku polskim. Emitent informował o znajdujących się na ukończeniu pracach walidacyjnych w raporcie nr 39/2020 z dnia 29.10.2020 r. Zarząd liczy na duże zainteresowanie testem zarówno w Polsce jak i na rynkach eksportowych, zwłaszcza że na świecie jest tylko kilku producentów tego rodzaju testu. Zarząd ostrożnie szacuje, że dodatkowy przychód z tytułu sprzedaży tego testu w sezonie grypowym może wynieść co najmniej 2 mln zł. Test potrójny Sars-Cov-2, Infuenza A i B, RSV jest bardzo komfortowym rozwiązaniem diagnostycznym. W dobie pandemii kiedy objawy kliniczne wywołane przez te 3 patogeny są do siebie bardzo podobne, takie rozwiązanie jest idealne dla celów szybkiej diagnostyki. Za pomocą jednego wymazu z nosogardzieli test Combo umożliwia zidentyfikować w szybki sposób z którym patogenem mamy do czynienia. Pozwala to szybko odsiewać pacjentów z zakażeniem Covid-19 od pacjentów mających identyczne objawy, a zakażonych wirusem grypy lub wirusem RSV. Pacjenci nie są narażani na wykonanie wielokrotnych wywołujących dyskomfort wymazów. Nowy test SARS-CoV-2 + RSV + Flu A/B Ag Combo to narzędzie umożliwiające służbie zdrowia szybsze podejmowanie efektywnych decyzji klinicznych wobec w ten sposób zdiagnozowanych pacjentów.

Inne komunikaty

bDSqahCf