Trwa ładowanie...
Notowania
BIOMASS: strona spółki
28.10.2022, 12:09

BEP Podpisanie umowy o strategicznej współpracy z chińską firmą CITIC Gangtong International Logistics Co., Ltd z Ningbo

Zarząd BIOMASS ENERGY PROJECT S.A. _ “Spółka", "Emitent" _ informuje o podpisaniu umowy o strategicznej współpracy z chińską firmą CITIC Gangtong International Logistics Co., Ltd z Ningbo. Przedmiotem niniejszej umowy o strategicznej współpracy pomiędzy stronami jest wspólne utworzenie Centrum Wymiany Chińsko-Europejskiej Izby Handlowej w Chinach oraz wprowadzenie europejskich specjalizacji i marek do oferty CITIC Group za pośrednictwem grupy przedsiębiorstw współpracujących z Europejskimi Izbami Handlowymi . Strona chińska zapewniać ma udostępnianie odpowiedniej infrastruktury i zaplecza logistycznego dla importu europejskich towarów konsumpcyjnych do Chin . Realizować ma także procedury importowe i przygotowywanie stosownej dokumentacji koniecznej do wprowadzenia tych produktów na rynek chiński oraz obniżyć koszty tej wymiany handlowej jak również zmniejszyć jej ryzyka oraz przyspieszyć znacznie procedury celne.
Zadaniem naszej Spółki ma być budowanie platformy współpracy Centrum Wymiany Produktów Chińsko-Europejskich w Polsce i Europie poprzez kontakty z krajowymi i lokalnymi Izbami Handlowymi. Celem jest pomoc chińskim i europejskim przedsiębiorstwom w przełamaniu różnych przeszkód, zmniejszeniu kosztów wymiany i ryzyka transakcyjnego oraz poprawieniu wskaźnika sukcesu w erze po epidemii. Zamierzamy promować przedsiębiorstwa europejskie, aby przez to okno udały się do Chin w poszukiwaniu większych możliwości rozwoju. Umowa została podpisana na okres pięciu lat. CITIC Gangtong jest utworzoną w 2013 roku chińską spółką państwową , która jest pionierem i głównym elementem ogólnego planowania i budowy Ningbo Meishan Vehicle Import Port. Jest to przedsiębiorstwo platformowe specjalizujące się w usługach łańcucha dostaw importowanych samochodów w ramach CITIC Group i posiada kwalifikację równoległej importowanej motoryzacyjnej platformy pilotażowej zatwierdzonej przez Chińskie Ministerstwo Handlu. Realizuje poprzez swoją infrastrukturę w Porcie Ningbo import kilkudziesięciu tysięcy samochodów rocznie.

Inne komunikaty