Trwa ładowanie...
Notowania
SYGNIS: strona spółki
3.03.2023, 23:38

SYG Zawarcie umowy z Berger&Kraft Medical Sp. z o.o. na usługi badawczo-rozwojowe oraz wytwórcze z wykorzystaniem technologii Syglass

Zarząd Sygnis SA z siedzibą w Gdańsku (dalej: Spółka) informuje, iż w dniu dzisiejszym zawarł z Berger&Kraft Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie umowę, której przedmiotem jest opracowanie nowych technologii optycznych oraz stworzenie na ich bazie rewolucyjnych produktów stosowanych w terapii skóry. Celem projektu jest opracowanie technologii, które następnie zostaną objęte ochroną patentową. W ramach projektu, Spółka odpowiedzialna będzie za dostarczenie rozwiązań optycznych, działających w oparciu o wykorzystanie laserów w urządzeniach, przy zastosowaniu współtworzonej przez Spółkę technologii Syglass (pierwsza na świecie technologia druku 3D ze szkła niskotemperaturowego). Projekt realizowany będzie w okresie od marca do końca września 2023 r.
Zarząd Spółki wskazuje, iż Grupa Matex Lab (której częścią jest Berger&Kraft Medical Sp. z o.o.) jest liderem na międzynarodowym rynku medycyny estetycznej i wellness, gdzie rynek samych urządzeń do branży beauty stosowanych w terapii skóry ma wartość ponad 20 mld USD (rocznie), przy średniorocznym wzroście (CAGR) na poziomie 5,5%. Niniejsza umowa, jest pierwszą dotyczącą ramowej współpracy w zakresie wdrożenia aplikacyjnego technologii Syglass dla branży innej niż naukowa, zarazem zgodna z pivotem w działaniu jakie Spółka opracowała w 2022 roku (odejście od sprzedaży maszyn, na rzecz sprzedaży wyrobów powstałych w wyniku działania maszyn/aplikacji Syglass).

Inne komunikaty