Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

KME Zakup potfela wierzytelności o wartości 760 tys Euro na rynku hiszpańskim

2017-07-17 16:26:32
KME Zakup potfela wierzytelności o wartości 760 tys Euro na rynku hiszpańskim

Zarząd Kancelaria Medius S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 17 lipca 2017 roku spółka zależna od Emitenta, Medius Collection S.L. z siedzibą w Madrycie (Hiszpania) zawarła umowę cesji wierzytelności z Rapido Finance S.L.U z siedzibą w Madrycie, działającą pod nazwą Net Credit.

Na podstawie umów Medius Collection S.L. nabył portfel udokumentowanych, niespornych i wymagalnych wierzytelności o wartości nominalnej łącznie wynoszącej 760 tys. Euro (wg. kursu średniego NBP z dnia 17 lipca 2017 roku 3,19 mln zł.) w stosunku do 1.360 dłużników.?

Zawarcie niniejszej umowy stanowi element realizacji strategii Emitenta na rynku hiszpańskim w obszarze zwiększania udziału w rynku wierzytelności z sektora B2C w Hiszpanii. Umowy zostały zawarte na warunkach rynkowych. Warunki transakcji zakupu wierzytelności są standardowe w ramach prowadzonej przez Medius Collection S.L. działalności.

Windykacja wierzytelności z sektora B2C jest jednym z zasadniczych filarów działalności Emitenta, stąd Spółka znając specyfikę obsługi tego rodzaju zobowiązań, stosuje w zawieranych umowach najbardziej efektywne dla procesu windykacji narzędzia i zapisy.

?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
ZNAJDŹ KOMUNIKAT
SPÓŁKI GPW
  • Ostatnio
    oglądane
  • Mój
    portfel
W tym miejscu pojawią sie dane spółek, których profile będziesz przeglądał
Przejdź do listy profili spółek
?
Wprowadź listę symboli lub nazw walorów, które chcesz porównać na wykresie, rozdzielając je przecinkami.

W trakcie wypełniania pola, system będzie podpowiadał nazwy dostępnych walorów - możesz wybrać je z utworzonej listy.
money analytics