Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Konflikt w Netii między Zbigniewem Jakubasem a Zygmuntem Solorzem

9
Podziel się:

Sądy rozstrzygną spór pomiędzy funduszem powiązanym ze Zbigniewem Jakubasem a fundacją Zygmunta Solorza. Kością niezgody obu miliarderów są specjalne przywileje przegłosowane przed miesiącem na korzyść tego drugiego.

Ujęcie jednej z reklam Netii.
Ujęcie jednej z reklam Netii. (Materiały prasowe, Netia)

O sporze informuje "Puls Biznesu", który podaje za Netią, że FIP 11 FIZAN powiązany ze Zbigniewem Jakubasem, wniósł pozew do sądu o stwierdzenie nieważności uchwały podjętej przez walne zgromadzenie telekomu miesiąc temu.

Przegłosowano na nim przyznanie specjalnych przywilejów największemu akcjonariuszowi, a jest nim fundacja kontrolowana przez Zygmunta Solorza (za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu).

Warszawski sąd okręgowy polecił zabezpieczyć roszczenia 29 czerwca. Dzięki temu wejście w życie uchwały zostanie wstrzymane do momentu prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie. Netia poinformowała, że analizuje treść pozwu oraz wniosku sądu "pod kątem ich zasadności".

Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik MSP ma dwa pomysł na ZUS. Dobrowolny lub składka 60 zł

O jakie "specjalne przywileje" chodzi? Jak podaje "PB", m.in. o: statutowe uprawnienia do powoływania i odwoływania prezesa oraz przewodniczącego rady nadzorczej Netii. Dotychczas było tak, że rada nadzorcza wybierana była przez zgromadzenie walne (i ze swojego grona wybierała przewodniczącego). Natomiast zarząd wraz z prezesem powoływani byli przez radę nadzorczą.

Wysłaliśmy prośbę o stanowisko w tej sprawie do Cyfrowego Polsatu. Spółka jednak nie komentuje doniesień "PB".

Cyfrowy Polsat od przeszło dwóch lat jest posiadaczem 65,98 proc. akcji Netii. Z kolei właścicielem Polsatu - za pośrednictwem TiVi Foundation - jest Zygmunt Solorz. Natomiast FIP 11 FIZ AN powiązany ze Zbigniewem Jakubasem ma ponad 5 proc. akcji. W przeszłości był największym akcjonariuszem spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
asdf
4 lata temu
Mam nadzieję że Jakubas poczuje to co zrobił z małym akcjonariatem Polnej. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Jadzka
4 lata temu
Nie dla psa kiełbasa spadam
Retrun
4 lata temu
Solorz to czlowiek bez honoru. Bogaztwa dorobil sie za pieniadze akcjonariuszy Elektrimu ktorych pozbawil akcji Elektrimu.Teraz chce zalatwic Jakubasa. Jest tak bogaty, ze Duda, Kaczynski i Ziobro musza patrzec w druga strone.
jaaa
4 lata temu
teraz wszystko jasne Polsat zmienił front chwali PiS a tu o kase szefa chodzi
jarex_L
4 lata temu
p Zygmunt grzeczny w stosunku do władzy to i sądy pewnie będą łaskawe....