Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Konflikt w Netii między Zbigniewem Jakubasem a Zygmuntem Solorzem

9
Podziel się:

Sądy rozstrzygną spór pomiędzy funduszem powiązanym ze Zbigniewem Jakubasem a fundacją Zygmunta Solorza. Kością niezgody obu miliarderów są specjalne przywileje przegłosowane przed miesiącem na korzyść tego drugiego.

Ujęcie jednej z reklam Netii.
Ujęcie jednej z reklam Netii. (Materiały prasowe, Netia)
bEEaSyzV

O sporze informuje "Puls Biznesu", który podaje za Netią, że FIP 11 FIZAN powiązany ze Zbigniewem Jakubasem, wniósł pozew do sądu o stwierdzenie nieważności uchwały podjętej przez walne zgromadzenie telekomu miesiąc temu.

Przegłosowano na nim przyznanie specjalnych przywilejów największemu akcjonariuszowi, a jest nim fundacja kontrolowana przez Zygmunta Solorza (za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu).

Warszawski sąd okręgowy polecił zabezpieczyć roszczenia 29 czerwca. Dzięki temu wejście w życie uchwały zostanie wstrzymane do momentu prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie. Netia poinformowała, że analizuje treść pozwu oraz wniosku sądu "pod kątem ich zasadności".

bEEaSyzX
Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik MSP ma dwa pomysł na ZUS. Dobrowolny lub składka 60 zł

O jakie "specjalne przywileje" chodzi? Jak podaje "PB", m.in. o: statutowe uprawnienia do powoływania i odwoływania prezesa oraz przewodniczącego rady nadzorczej Netii. Dotychczas było tak, że rada nadzorcza wybierana była przez zgromadzenie walne (i ze swojego grona wybierała przewodniczącego). Natomiast zarząd wraz z prezesem powoływani byli przez radę nadzorczą.

Wysłaliśmy prośbę o stanowisko w tej sprawie do Cyfrowego Polsatu. Spółka jednak nie komentuje doniesień "PB".

bEEaSyAd

Cyfrowy Polsat od przeszło dwóch lat jest posiadaczem 65,98 proc. akcji Netii. Z kolei właścicielem Polsatu - za pośrednictwem TiVi Foundation - jest Zygmunt Solorz. Natomiast FIP 11 FIZ AN powiązany ze Zbigniewem Jakubasem ma ponad 5 proc. akcji. W przeszłości był największym akcjonariuszem spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEaSyAy
KOMENTARZE
(9)
asdf
9 miesięcy temu
Mam nadzieję że Jakubas poczuje to co zrobił z małym akcjonariatem Polnej. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Jadzka
rok temu
Nie dla psa kiełbasa spadam
Retrun
rok temu
Solorz to czlowiek bez honoru. Bogaztwa dorobil sie za pieniadze akcjonariuszy Elektrimu ktorych pozbawil akcji Elektrimu.Teraz chce zalatwic Jakubasa. Jest tak bogaty, ze Duda, Kaczynski i Ziobro musza patrzec w druga strone.
bEEaSyAz
jaaa
rok temu
teraz wszystko jasne Polsat zmienił front chwali PiS a tu o kase szefa chodzi
jarex_L
rok temu
p Zygmunt grzeczny w stosunku do władzy to i sądy pewnie będą łaskawe....