Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum Aldesa z umową na informację pasażerską na 133 stacjach za 181 mln zł

0
Podziel się:

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podpisały z konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska, Aldesa Construcciones i Aeronacal de Construcciones e Instalaciones umowę za ok. 181 mln zł netto na zaprojektowanie, dostawę i instalację elementów dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu na 133 stacjach i przystankach.

Konsorcjum Aldesa z umową na informację pasażerską na 133 stacjach za 181 mln zł
bECSaeol

"Nowoczesne urządzenia będą służyć podróżnym m.in. w woj. dolnośląskim na linii E 30 Zgorzelec - Wrocław (m.in. Węgliniec, Bolesławiec, Legnica, Malczyce). Na linii E 20 łączącej granicę zachodnią i wschodnią w województwie lubuskim na linii od Rzepina w stronę Poznania (m.in. Zbąszynek, Świebodzin), dalej w wielkopolskim na trasie do Warszawy (m.in. Swarzędz, Konin), łódzkim (m.in. Kutno, Łowicz), mazowieckim (m.in. Sochaczew, Błonie, Mińsk Mazowiecki, Siedlce Zachodnie), i na linii z Warszawy do Terespola w woj. lubelskim (m.in. Biała Podlaska, Terespol)" - czytamy w komunikacie.

Podróżni będą korzystać z dodatkowych informacji o rozkładzie jazdy, dzięki nowemu systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej. Wyświetlacze, infokioski i nowe głośniki ułatwią codzienne podróże. Pasażerowie otrzymają wyraźną, szybko aktualizowaną informację o odjazdach i przyjazdach pociągów. Dodatkowo stacje zostaną wyposażone w monitoring, który zwiększy poziom bezpieczeństwa, podkreśla PLK.

Zadanie "Projekt, dostawa i instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych" jest planowane do zakończenia w połowie 2022 r. Projekt współfinansowany jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

bECSaeoO
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)