Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
04.03.2020 12:50

Konsorcjum Mirbudu ma umowę z GDDKiA dot. odcinka S11 wartą 450 mln zł brutto

Konsorcjum w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (lider konsorcjum) oraz Mirbud (partner) podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na wykonanie zadania pn. "Zaprojektowanie i budowa drogi S11 Koszalin - Szczecinek, odc. w. Koszalin Zachód (bez węzła) - w. Bobolice. Odcinek 3. węzeł Koszalin Południe (bez węzła) - węzeł Bobolice (z węzłem)", podała spółka. Wartość umowy wynosi 450 mln zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Termin zakończenia prac wymienionych w umowie: 36 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych" - czytamy w komunikacie spółki.

"Odcinek rozpocznie się na południe od węzła Kłanino. Trasa będzie biegła dalej po wschodniej stronie obecnej DK11. Na przecięciu z DW169 został zaplanowany węzeł drogowy Głodowa. Następnie S11 ominie od wschodu Bobolice, gdzie na przecięciu z DW171 powstanie węzeł Bobolice wraz z łącznikiem do obecnej DK11. Przy węźle Bobolice powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej. Łącznie w tramach inwestycji powstanie 10 obiektów mostowych" - podało Ministerstwo Infrastruktury w osobnym komunikacie.

Resort poinformował, że wykonawcy zadań mają 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Roboty budowlane potrwają 19 miesięcy. Z czasu realizacji robót budowlanych wyłączane są okresy zimowe. Rozpoczęcie prac budowlanych powinno rozpocząć się w III kwartale 2021 r.

"Dotychczas w ciągu drogi ekspresowej S11 były realizowane głównie obwodnice miejscowości. Kierowcy mogą już korzystać z obwodnic Poznania, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego i Szczecinka, trwa budowa obwodnic Olesna i Kępna" - czytamy także.

Trasa S11 biegnie przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2018 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

MstTrzymam kciuki , bo ważna trasa, tyle ludzi tu już zginęło, bo droga nie nadaje do takiego natężenia ruchu. Tyle krzyży , tyle istnień , tylko dlatego … Czytaj całość

04-03-2020

BIKZróbcie najpierw obwodnicę Bobolic i Obornik a dopiero później s11 na tej tradie

Rozwiń komentarze (2)