Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum spółki Polimeksu ma umowę na prace dla PERN za 107 mln zł netto

0
Podziel się:

Konsorcjum Naftoremont-Naftobudowa (lider konsorcjum, spółka zależna od Polimeksu Mostostalu) i Agat zawarło z PERN umowę na budowę zbiorników magazynowych 2x10 tys. m3 dla produktów naftowych kl. III wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Bazie Paliw nr 5 w Emilianowie oraz budowę zbiornika magazynowego 32 tys. m3 dla produktów naftowych kl. III wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Bazie Paliw nr 22 w Małaszewiczach, podał Polimex. Wynagrodzenie za wykonanie zadań ma charakter ryczałtowy i wynosi łącznie 107 mln zł netto, z czego na Naftoremont-Naftobudowę przypada 51% tej kwoty.

Konsorcjum spółki Polimeksu ma umowę na prace dla PERN za 107 mln zł netto
bECUQyZN

"Płatność wynagrodzenia będzie następowała w częściach, po zrealizowaniu określonych w umowie elementów zadań. Umowa przewiduje możliwość wypłacenia wykonawcy zaliczki w wysokości nie przekraczającej 20% wynagrodzenia, pod warunkiem przedłożenia przez wykonawcę odpowiedniego zabezpieczenia zwrotu zaliczki wystawionego przez towarzystwo ubezpieczeniowe lub bank. Na podstawie umowy wykonawca zobowiązał się zrealizować zadania w terminie 60 tygodni od daty wejścia na budowę, które zostało wstępnie przewidziane na styczeń 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 636,87 mln zł w 2018 r.

bECUQzaq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)