Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kraków tworzy sieć wypożyczalni rowerów elektrycznych za 72 mln zł

0
Podziel się

W budżecie Krakowa zagwarantowano 72 mln zł na stworzenie i prowadzenie miejskiej wypożyczalni rowerów wspomaganych elektrycznie, poinformowała ISBnews Małgorzata Jedynak z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.  

Kraków tworzy sieć wypożyczalni rowerów elektrycznych za 72 mln zł
(Pixabay)
bDJbrPbF

"Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, w ramach systemu zamówień publicznych, na stworzenie i prowadzenie do 2025 roku wypożyczalni rowerów elektrycznych" - powiedziała Jedynak w rozmowie z ISBnews.

Jak dodała, jeśli uda się rozstrzygnąć całą procedurę, to jeszcze przed wakacjami możliwe będzie wynajmowanie rowerów wyposażonych w wspomaganie elektryczne.

"Na ten rok zaplanowano udostępnienie 500 jednośladów, zaś docelowo ma to być ok. 3 tys. rowerów" - powiedziała także Jedynak.

bDJbrPbH

Wszystkie szczegóły zostaną zawarte w szczegółowych zapisach zamówienia publicznego. Opracowany zostanie również system opłat jednorazowych i abonamentowych na korzystanie ze sprzętu.

W minionych latach Kraków miał podpisaną umowę z firma Nextbike, jednak system opłat za korzystanie z rowerów, nie pozwolił na pokrycie kosztów całego przedsięwzięcia. Dodatkowo pojawiła się konkurencja ze strony firm oferujących możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Wojciech Żurawski

bDJbrPci
Źródło:
KOMENTARZE
(0)