Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk ma umowę przejęcia 100% udziałów Wonga za 97,1 mln zł

2
Podziel się:

Warszawa, 30.04.2019 (ISBnews) - Kruk sfinalizował umowę przejęcia 100% udziałów spółki Wonga działającej na polskim rynku pożyczek online, podał Kruk. Wartość transakcji opiewa na 97,1 mln zł. Na kwotę składa się wartość udziałów sprzedawanej spółki i prawa do własności marki (3 mln zł) oraz spłata jej zobowiązań należnych sprzedającemu (94,1 mln zł).

Kruk ma umowę przejęcia 100% udziałów Wonga za 97,1 mln zł

"Oficjalnie możemy ogłosić nowy rozdział w działalności na otwartym rynku pożyczkowym w Polsce. Kruk przejmuje samodzielnie działającą organizację ze sprawdzonym modelem biznesowym online i silnym systemem zarządzania ryzykiem - firmę profesjonalną, etyczną i pro-konsumencką, co nabiera szczególnego znaczenia w obliczu nadchodzących zmian regulacyjnych. Wonga i jej doświadczony zespół zyskają jednocześnie stabilnego partnera, który zapewni efektywny dostęp do finansowania dynamicznie rosnącego biznesu. Wonga rozszerzy portfolio naszych linii biznesowych, do których należą zakupy portfeli wierzytelności, biznes inkaso, informacja gospodarcza i pożyczki Novum kierowane do wybranego grona byłych osób zadłużonych. Wonga dobrze wpisuje się w ogólny cel całej Grupy Kruk - chcemy kontynuować dynamiczny wzrost i osiągnąć 700 mln zł zysku netto w 2024 roku" - powiedział prezes Kruk Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

"Zaczynamy nowy rozdział w naszej historii. Chcemy intensywnie się rozwijać, docierać do klientów zainteresowanych pożyczkami ratalnymi na wyższe kwoty i dłuższe okresy. Tworzymy nowe produkty, nasze plany są bardzo ambitne. Znalezienie się w grupie kapitałowej Kruk daje nam możliwość szybkiego rozwoju. Cieszę się, że stajemy się częścią dużej, silnej i myślącej o przyszłości grupy finansowej" - powiedział członek zarządu Wonga Tomasz Fedyna, cytowany w komunikacie.

W połowie marca br. Kruk podpisał z Wonga Worldwide Limited (In Administration) z siedzibą w Manchesterze list intencyjny dotyczący zakupu przez Kruka 100% udziałów w spółce Wonga.pl.

Wonga specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Firma działa w Polsce od kwietnia 2013 roku. Koncentruje się na sprzedaży pożyczek ratalnych, które stanowią 90% jej portfela.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
ytr
4 lata temu
KRUK to padlina .---
Oky
4 lata temu
Łonga i etyka. Dawno się tak nie uśmiałem. Więcej takich firm jak Provident, Bocian, Loanme i kraj będzie rozkwitał.