Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurtyka: W naborze 'Zielonego transportu publicznego' wnioski na 431 autobusów

0
Podziel się:

W naborze programu "Zielony transport publiczny" wpłynęły wnioski o wsparcie zakupu 431 autobusów zeroemisyjnych, w tym 102 pojazdów z napędem wodorowym, poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ).

Kurtyka: W naborze 'Zielonego transportu publicznego' wnioski na 431 autobusów
bEBWtNcl

"Przeprowadzony nabór pozwoli nabyć 431 autobusów zeroemisyjnych, co pozwoli podwoić liczbę obecnie zarejestrowanych w Polsce takich pojazdów [430]" - powiedział minister Michał Kurtyka podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w naborze wzięło udział 20 miast, które po raz pierwszy wyraziły zainteresowanie zeroemisyjnymi autobusami, w tym miasta poniżej 100 tys. mieszkańców.

"W ramach tego naboru wpłynęły wnioski na łączną liczbę 431 autobusów, w tym 102 autobusów z napędem wodorowym" - dodał wiceminister Ireneusz Zyska.

bEBWtNcn

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Artur Lorkowski poinformował, że do Funduszu wpłynęły wnioski z ponad 30 miast z 14 województw, m.in. Chełma Chodzieży, Jastrzębia-Zdroju, Kraśnika, Siedlec, Wrocławia, Wejherowa, Zakopanego.

Oprócz zakupu autobusów wnioski dotyczą 180 stacji ładowania i 2 stacji tankowania wodorem oraz szkolenia ok. 800 pracowników.

Wcześniej resort podawał, że budżet programu wyniesie 1,3 mld zł i szacował, że kwota ta pozwoli na zakup co najmniej 500 autobusów napędzanych prądem lub wodorem. Na dotacje przewidziano 1,1 mld zł, a na pożyczki 200 mln zł. Nabory wniosków prowadzone będą w trzech etapach, kolejno w 2021, 2022 i 2023 r.

bEBWtNcO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)