Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Las Vegans pozyskał ok. 1 mln zł na wprowadzenie na rynek wegańskiej czekolady

7
Podziel się:

Warszawa, 14.12.2020 (ISBnews) - Las Vegan's pozyskał blisko 1 mln zł w ramach zakończonej kampanii crowdfundingowej. Środki te spółka wykorzysta na wprowadzenie na rynek nowej marki czekolad wegańskich bio&eco, podała spółka.

Las Vegans pozyskał ok. 1 mln zł na wprowadzenie na rynek wegańskiej czekolady

Zrealizowany na 5 dni przed planowanym końcem kampanii cel, pozwoli na wdrożenie i promocję marki Las Vegan's, poszerzenie oferty czekolad i produktów wegańskich oraz wprowadzenie kolejnych rozwiązań ekologicznych w zakresie pakowania, podano.

"Bardzo dziękuję wszystkim inwestorom, którzy wzięli udział w kampanii crowdfundingowej Las Vegan's. W projekt zaangażowało się około 390 akcjonariuszy, którzy łącznie zainwestowali kwotę blisko 1 mln zł. Cieszymy się, że grono osób, które uwierzyło w nasz innowacyjny projekt i razem z nami będzie współtworzyć markę czekolad bio&eco jest tak liczne" - powiedział prezes Las Vegan's Marcin Parzyszek, cytowany w komunikacie.

"W czasie trwania kampanii odezwali się do nas przedstawiciele sieci handlowych, z którymi dotychczas nie współpracowaliśmy. Rozpoczęliśmy także rozmowy o współpracy z jedną z największych polskich sieci kawiarni opartych na kawie rzemieślniczej. Rozpoczynając kampanię zakładaliśmy, że sprzedaż produktów Las Vegan's w pierwszym etapie będzie odbywać się przez dostępną sieć dystrybucji spółki-matki, czyli Manufaktury Czekolady. Dzięki crowdfundingowi już dzisiaj wiemy, że sprzedaż będzie odbywać się także przez niezależne kanały" - dodał Krzysztof Stypułkowski, członek rady nadzorczej Las Vegan's, cytowany w komunikacie.

Wegańskie słodkości będą wprowadzane na rynek etapami, a pierwsze z nich - te które nie będą wymagały maszynowego pakowania - pojawią się na rynku już w trzecim kwartale 2021 roku.

"Realizujemy działania zgodnie z przyjętym planem. Czas zakasać rękawy, bo przed nami wiele ekscytującej pracy. Najbliższy cel to zakup maszyn pakujących i zaraz po zakończeniu formalności związanych ze zbiórką, rozpoczniemy przetargi związane z rozbudową parku maszyn. Ten proces zakończy się w drugim kwartale 2021 roku" - wskazał członek rady nadzorczej Las Vegan's Tomasz Sienkiewicz, cytowany w komunikacie.

Trwają także prace nad recepturami wegańskich czekolad tzw. mlecznych bezmlecznych. Założyciele Las Vegan's są już po pierwszych testach produktów na bazie różnych roślinnych zamienników mleka, m.in. z kokosów, migdałów czy owsa, a lada dzień rozpoczną się formalności związane z uzyskaniem certyfikacji BIO, podano także.

"Nie możemy doczekać się momentu, kiedy produkty Las Vegan's trafią do szerszej grupy odbiorców. Jesteśmy pewni, że pokochacie prawdziwą czekoladę wyrabianą od ziarna do tabliczki, tak samo jak my. Ogromne zainteresowanie zbiórką i samymi produktami przerosło najśmielsze oczekiwania i pokazało nam, że rynek czeka na nasze wegańskie czekolady. Wyprodukujemy je z naturalnych surowców pochodzących z rolnictwa ekologicznego oraz spakujemy jako pierwsi na rynku maszynowo w kompostowalne, pozbawione plastiku opakowania" - podsumował Parzyszek.

Las Vegan's S.A. to spółka-córka podwarszawskiej Manufaktury Czekolady Chocolate Story.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
hihi
4 lata temu
Następny wyrób chemiczmy pakujący melony na onkologie.
Bartek
4 lata temu
Niech weganie i inne takie ludziki przestaną używać nazw ogólnie przyjętych dla produktów z dodatkami od zwierzęcymi. Kiełbasa weganska? Jak kiełbasa to nie wegańska, a jak wegańska to nie kiełbasa. Niech to nazwą kiszką wegańską czy innym badziewiem. Banda wege-oszolomów dyktuje ludziom co będą jeść za 15 lat. Że skończą się hodowle i wszyscy będziemy żreć trawę niby w obronie klimatu. Żałosne. Niech dla ochrony klimatu przestaną wycinać lasy pod pola na te ich wege-bzdury. Lepsza korzyść z tego wyjdzie. Od zarania dziajow ludzkość je produkty od zwierzęce (larwy), a ta modna grupa degeneratów narzuca swoją wolę całemu światu. Nie wiedzą co czynią. Podpisują na siebie wyrok w postaci wygnania i życia w swojej wegańskiej utopii. Lubię mięso i będę je jadł do końca ich albo mojego życia.
Patryk
4 lata temu
Butelkii puszki skupowac itp ludzie pogonić wytwórców a nie tylko elektryki itp jak 1920 w USA było później ropa stała się nr 1 a teraz powrót itp jaja sobie robia
Swoj
4 lata temu
Eko to mamy w Wiśle i w baltyku dzięki ciamajd ie z wawy
Abc
4 lata temu
Po co je czekoladę człowiek , który jest eko? Żeby przyjąć porcję magnezu w miłej formie. Wegańskie czekolady to produkty czekoladopodobne i jak pamiętam nie przyjęły się. Dla mżonek jakiegoś biznesmena 390 ludzi umoczyło swoje pieniądze zamiast kupić sobie czekoladę 90 procentową i połączyć miłe z pożytecznym. Niech ta firma pakuje w tę eko opakowania żółty ser cięty po 10 dag do biedronki wtedy widziałabym jakąś eko korzyść.