Notowania

budownictwo
18.04.2019 11:40

LC Corp ma przedwstępe umowy sprzedaży dwóch biurówców za ok. 113 mln euro

LC Corp podpisał przedwstępne umowy sprzedaży dwóch kompleksów biurowych - katowickiego Silesia Star oraz wrocławskiego Retro Office House, podała spółka. Wartość umów zawartych ze spółkami Ingadi i Artigo, należącymi do międzynarodowego podmiotu inwestującego w nieruchomości komercyjne, to ponad 113 mln euro. To pierwsza tego typu transakcja w historii LC Corp, która zwiastuje zmianę strategii dotyczącej obiektów biurowych. Podpisanie umów przyrzeczonych zaplanowano do 15 sierpnia 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Silesia Star to kompleks biurowy klasy A, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 27 tys. m2. Obiekty połączone wspólnym ogólnodostępnym pasażem wyróżniają się nowoczesną i prostą architekturą. Kompleks zakończył proces komercjalizacji w 2016 roku. Umowa sprzedaży Silesia Star ze spółką Artigo opiewa na ponad 54,3 mln euro, podano w komunikacie.

Retro Office House to biurowiec usytuowany w centrum Wrocławia. Portfolio najemców obiektu tworzy 13 polskich i międzynarodowych firm rozlokowanych na 21 tys. m2.  Obiekt został w pełni skomercjalizowany w 6 miesięcy po oddaniu do użytku. Kwota tej transakcji została ustalona ze spółką Ingadi na poziomie 58,8 mln euro, wskazano również.

"Sprzedaż  biurowców Silesia Star i Retro Office House to pierwsza tego typu transakcja w historii naszej spółki. Proces negocjacji ze spółkami Ingadi i Artigo, rozpoczęty w lutym 2019, przebiegł wyjątkowo sprawnie" - powiedział członek zarządu LC Corp Tomasz Wróbel, cytowany w komunikacie.

W sprzedaży obu biurowców pośredniczyła firma doradcza Knight Frank oraz kancelaria Dentons.

"Cieszymy się, że możemy wspierać LC Corp w procesie sprzedaży nieruchomości. Transakcja zakupu budynków biurowych Retro Office House oraz Silesia Star potwierdza niesłabnące zainteresowanie inwestorów rynkami regionalnymi. W krótkim czasie udało nam się skutecznie przeprowadzić cały proces począwszy od podpisania listu intencyjnego, poprzez due diligence, aż do etapu umów przedwstępnych, co  potwierdza, iż obie strony były w pełni skoncentrowane i zaangażowane w finalizację transakcji" - stwierdził dyrektor Działu Capital Markets w Knight Frank Marcin Purgal.

Oprócz Silesia Star i Retro Office House w portfolio nieruchomości biurowych LC Corp znajdują się zlokalizowane we Wrocławiu Sky Tower oraz Arkady Wrocławskie, a także warszawskie Wola Center i Wola Retro, której planowana data oddania do użytku to III kwartał 2019. W sumie spółka zarządza 158 955 m2 powierzchni biurowej. W 2018 roku LC Corp pochwaliło się najlepszym wynikiem w historii firmy - podpisano 32 umowy najmu na 32 900 m2 powierzchni biurowej, podano również. 

"Podczas realizacji każdego z naszych obiektów komercyjnych stawiamy na innowacyjność, funkcjonalność i dobrą lokalizację. Dokładamy starań, aby biura w naszych kompleksach odpowiadały najwyższym standardom i indywidualnym wymaganiom potencjalnych najemców. Najlepszym dowodem naszego sukcesu jest to, że sprzedawane przez nas obiekty zostały w 100% skomercjalizowane w stosunkowo krótkim czasie" - podsumował dyrektor Działu Komercjalizacji LC Corp Piotr Pirogowicz.

LC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz