Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Letus Capital i Softblue skomercjalizują głosowy system bezpieczeństwa 'ETOS'

0
Podziel się:

Letus Capital podpisał umowę licencyjną na korzystanie z innowacyjnego głosowego wyłącznika bezpieczeństwa, podała spółka. Projekt będzie realizowany we współpracy z Softblue.

Letus Capital i Softblue skomercjalizują głosowy system bezpieczeństwa 'ETOS'
(Pixabay)
bEEquQlN

Letus Capital podpisał umowę licencyjną na korzystanie z patentu systemu zabezpieczeń urządzeń elektrycznych ETOS (Emergency turn off system). Przedmiotem umowy jest udzielenie licencji do zbudowania prototypu, przeprowadzenia badań laboratoryjnych, opracowania produktu komercyjnego, komercjalizację i sprzedaż urządzenia zbudowanego na bazie patentu. Umowa zawarta jest na czas nieoznaczony. Opłata za udzieloną licencję wynosi 5 zł netto od każdego sprzedanego urządzenia wyprodukowanego na podstawie patentu oraz 40% zysku (po odliczeniu kosztów wyprodukowania, badań i sprzedaży) ze sprzedaży produktów lub rozwiązań na podstawie patentu, podano w komunikacie.

"ETOS to pierwszy na świecie system bezpieczeństwa analizujący dźwięki otoczenia i wykrywający ludzki krzyk. Głosowy wyłącznik bezpieczeństwa znajdzie zastosowanie przede wszystkim w fabrykach, przy liniach produkcyjnych, gdzie użytkownik jest narażony na różne zagrożenia. Jednak widzimy jego zastosowanie również w urządzaniach domowych - chociażby mikser. Z rozwiązaniem wiążemy duże nadzieje, widzimy w nim wielki potencjał rynkowy. Dlatego, aby szybciej przygotować prototyp oraz komercyjną wersję zdecydowaliśmy się zawrzeć sojusz z Softblue" - powiedział prezes Letsu Capital Tomasz Andrzejczak, cytowany w komunikacie.

Współpraca przy rozwoju i komercjalizacji głosowego wyłącznika bezpieczeństwa stanowi krok do zacieśnienia współpracy pomiędzy Letus Capital a Softblue. W ostatnich tygodniach Softblue zwiększyło zaangażowanie kapitałowe w Letus Capital, przekraczając próg 5% udziału w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu. Spółki prowadzą rozmowy na temat współpracy w kolejnych obszarach, w tym na rynku fotowoltaiki.

bEEquQlP

"W głosowym wyłączniku bezpieczeństwa widzimy duży potencjał rozwoju sprzedaży, jego międzynarodowej komercjalizacji, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Letus przy tym projekcie. Równolegle prowadzimy rozmowy o współpracy w innych obszarach. Wymiarem naszej wiary w spółkę i jej plan rozwoju jest nasza inwestycja kapitałowa w jej akcje" - powiedział prezes Softblue Michał Kierul.

Projekt będzie realizowany w spółce celowej Startup Solar System Sp. z o.o. Docelowo Letus Capital oraz Softblue będą posiadać po 49% udziałów.

"W ramach działalności naszego inkubatora innowacyjności pomagamy ciekawym projektom rozwinąć skrzydła, by mogły finalnie wypłynąć na globalny rynek. Projekty możemy realizować zarówno usługowo, w ramach działalności doradczej, jak i prowadząc proces wprowadzenia rozwiązania na rynek i jego komercjalizacji. Rozwiązanie ETOS jest w trakcie postępowania o przyznanie patentu" - dodał Tomasz Andrzejczak.

Letus Capital prowadzi obecnie prace w zakresie ochrony prawnej urządzenia ETOS w urzędzie patentowym.

bEEquQlV

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Letus Capital prowadzi działalność w oparciu o dwa filary - doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. Spółka notowana na rynku NewConnect od 2009 r.

bEEquQmq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)