Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libet otrzymał ofertę nabycia. Inwestor branżowy oferuje 140 mln złotych

Libet otrzymał od inwestora branżowego wiążącą i warunkową ofertę nabycia przedsiębiorstwa za 140 mln złotych. Jak podała spółka w komunikacie, oferent oczekuje wyłączności negocjacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Libet SA otrzymał ofertę od nieznanego inwestora. (Fot: ADAM STEPIEN/REPORTER)

"Dla uniknięcia wątpliwości oferent podkreślił, że jest zainteresowany nabyciem wyłącznie wszystkich 13 zakładów będących własnością spółki lub jej podmiotów zależnych (łącznie), a także praw własności intelektualnych do wszystkich produktów i ich oznaczeń" - napisano w komunikacie.

Oferent przedstawił producentowi kostki brukowej kilka warunków. W komunikacie wymieniono m.in.: zadowolenie oferenta z wyników badania due diligence prowadzonego na wyłączność (finansowego, podatkowego, prawnego, biznesowego i technicznego).

Oprócz tego nieznany inwestor chciałby wynegocjowania satysfakcjonujących dla obu stron warunków umownych, a także uzyskania zgód organów antymonopolowych oraz innych niezbędnych zgód.

Zobacz też: Koronawirus. Tarcza antykryzysowa. "Nie wszystko wymaga zmian ustawowych"

"Oferent określił łączną wartość, którą zamierza alokować na poczet transakcji na kwotę 140 000 000 złotych. Jednocześnie w ofercie wskazana została cena w kwocie 94 230 000 złotych wyliczona w oparciu o założenia jednostronnie przyjęte przez oferta (z uwzględnieniem zobowiązań przedsiębiorstwa) z zastrzeżeniem, że jej ostateczna wysokość zostanie ustalona po przeprowadzeniu badania due diligence" - czytamy dalej.

Oferta została złożona w ramach trwającego przeglądu opcji strategicznych Libetu. Ma ona wyznaczoną konkretną ramę czasową - jest wiążąca do 25 marca 2020 roku do godziny 17:00.

"Zarząd emitenta nie podjął na ten moment żadnej decyzji co do przyjęcia bądź odrzucenia oferty, a tym samym wyrażenia zgody na rozpoczęcie procesu due diligence i rozpoczęcia negocjacji na wyłączność" - zaznaczono.

Mateusz Morawiecki w dosadnych słowach mówi, jakie są skutki epidemii koronawirusa
Koronawirus to "trzęsienie ziemi dla ekonomii". Morawiecki w CNN mówi ostrzej niż w Polsce

Libet jest największym producentem kostki brukowej w Polsce. Jest notowana na warszawskim parkiecie od 2011 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły w 2018 roku 178 mln złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: oferta, gielda, libet, libet sa, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

Stary numer.Ktoś zamierza firmę wykupić, przejąć technologię i firmę zlikwidować. Tą myśl proszę sobie zachować z datą dnia dzisiejszego, tj. 19 marca 2020r.

20-03-2020

PolakKolejna firma, ktora upada za rzadow pis. I nic nowego w zamian. Dojna zmiana potrafi tylko tworzyc nowe podatki.

19-03-2020

Bill G.I bądź tu właścicielem dużej firmy lokowanej na giełdzie.

Rozwiń komentarze (52)