Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Logo Orlenu na wszystkich stacjach koncernu. Prezes zapowiada zmiany w innych krajach

Marka Orlen mocniej zaistnieje w świadomości zagranicznych kierowców. Charakterystyczne logo pojawi się m.in. na niemieckich i czeskich stacjach paliw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marka Orlen chce być bardziej zauważalna za granicą. (Fot: Michal Dyjuk/REPORTER)

Prezes PKN Orlen ogłosił rozpoczęcie procesu co-brandingu, czyli uzupełnienia logotypów stacji star w Niemczech i Benzina w Czechach i na Słowacji o logo Orlen jako właściciela grupy kapitałowej. To dopiero początek, bo w ciągu trzech lat logo Orlenu będzie już jedynym w całej sieci detalicznej koncernu.

- Proces rebrandingu uzupełniającego logotypy star na rynku niemieckim i Benzina w Czechach i na Słowacji o Grupę Orlen rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa około sześciu miesięcy - powiedział Obajtek w rozmowie z ISBnews.TV w kuluarach Kongresu 590.

Jak podkreślił, oznacza to całkowitą zmianę podejścia do rynku detalicznego.

PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

Jeszcze 3-4 lata temu stanowisko Orlenu było takie, że nie spółka nie chciała rozszerzać bardziej detalu, z racji tego, że wchodzą paliwa alternatywne i stacje mogłyby stracić na znaczeniu.

- Myśmy to całkowicie zmienili, bo nasze stacje to nie tylko sprzedaż paliw, ale też bardzo mocno rośnie sprzedaż pozapaliwowa - podkreślił Obajtek.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że w ciągu dwóch ostatnich lat koncern uruchomił około 90 stacji paliw w Polsce, a w 2020 roku planuje oddać do użytku około 50 kolejnych, a jeszcze przygotowanych jest blisko 80 miejsc pod kolejne lokalizacje.

- Za granicą oddaliśmy w tym czasie około 40 stacji paliw i chcemy dalej realizować tę ekspansję. Przecież Orlen jest narodowym czempionem, dlatego po analizach doszliśmy do wniosku, że logo Orlenu powinno być obecne w całej naszej sieci - podsumował szef płockiego koncernu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Posiada blisko 2800 stacji paliw w pięciu europejskich krajach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo, orlen, pkn, paliwa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

PolakDlaczego w Niemczech stacja nazywa się Star?otóż gdyby nazywała się Orlen to żaden Niemiec by tam nie tankował.Niemcy nawet nie wiedzą że Star to … Czytaj całość

07-10-2019

CpnPrzecież od wielu lat jest te logo na niemieckich stacjach

07-10-2019

MkRuch w dobrym kierunku. Gdyby tak jeszcze w Polsce, część stacji istaniała by np. w formacie "retro" (jakieś nawiązanie do CPN itp.), to też … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)