Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Lotos powołał zarząd na kolejną kadencję. Na czele Zofia Paryła

1
Podziel się:

Lotos ma nowy - stary zarząd. Rada nadzorcza dopełniła formalności w związku z kolejną kadencją.

Lotos powołał zarząd na kolejną kadencję.
Lotos powołał zarząd na kolejną kadencję.

Rada nadzorcza Grupy Lotos zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska w zarządzie. W efekcie prezesem zarządu pozostała Zofia Paryła, podała spółka. Do składu zarządu XI kadencji powołano również dotychczasowych wiceprezesów - Krzysztofa Nowickiego, Piotra Walczaka, Jarosława Wittstocka i Jarosława Wróbla - powierzając im nadzorowane dotąd obszary.

"Powołany z dniem 28 maja 2021 roku skład zarządu XI wspólnej kadencji Grupy Lotos S.A. przedstawia się następująco:

  • Zofia Paryła - prezes zarządu;
  • Krzysztof Nowicki - wiceprezes zarządu ds. fuzji i przejęć;
  • Piotr Walczak - wiceprezes zarządu ds. produkcji i handlu;
  • Jarosław Wittstock - wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych;
  • Jarosław Wróbel - wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji" - czytamy w komunikacie.

Wymienione wyżej osoby zasiadały również w zarządzie X kadencji, której okres trwania, zgodnie z decyzją rady nadzorczej spółki, zakończył się z dniem 27 maja br.

"W czasie X kadencji sfinalizowano Projekt EFRA, który zwiększył efektywność gdańskiej rafinerii. To również okres zintensyfikowanych prac w obszarze paliw alternatywnych: uruchomienia 12 punktów ładowania aut elektrycznych w ramach Niebieskiego Szlaku, zainicjowania projektu Pure H2, a ostatnio też projektu Green H2, oraz analiz szeregu inwestycji związanych z LNG i CNG. Grupa Lotos zaangażowała się także w projekt petrochemiczny 'Polimery Police', a wspólnie z PKN Orlen i Energą, rozpoczęła analizy dotyczące budowy elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku. Spółka potrafiła też dostosować się do trudnej sytuacji makroekonomicznej jaką spowodowała pandemia koronawirusa. Dzięki optymalizacji działalności od strony operacyjnej oraz wprowadzeniu specjalnych wytycznych związanych z bezpieczeństwem udało się utrzymać ciągłość produkcji oraz stabilną kondycję finansową koncernu" - czytamy w komunikacie.

Spółka wskazała, że ubiegły rok przyniósł także realną możliwość otworzenia "nowego rozdziału w działalności" Grupy Lotos. W lipcu Komisja Europejska wydała warunkową zgodę na przejęcie kapitałowe gdańskiej spółki przez PKN Orlen.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Obmajtek
rok temu
Kolezanka księgowa z firmy wujka ex wójta z Pcimia, który obecnie niczym kobieta z pełna szafa ciuchów, nie wie w kórym domu zamieszkać...