Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
08.07.2020 11:03

LPP uruchomiło magazyn typu Fulfillment Center na Słowacji do obsługi e-commerce

LPP uruchomiło na Słowacji magazyn typu Fulfillment Center do obsługi sprzedaży internetowej na rynkach Europy Środkowej, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obiekt podzielony został na dwie części, pierwsza o powierzchni 17 tys. m2 w większości przeznaczona jest na operacje manualne. Druga (15 tys. m2) dedykowana jest pod rozwiązania automatyczne oraz operacje cross-dockowe towaru przeznaczonego do sieci salonów.

"Pod koniec zeszłego roku zrobiliśmy estymację przydatności dodatkowej powierzchni magazynu i podjęliśmy decyzję o uruchomieniu obiektu w powiększonej opcji wynoszącej 32 tys. m 2. Takie rozwiązanie daje nam możliwość wykorzystania obiektu w modelu cross-dock, który łączy operacje typowe dla obsługi sprzedaży internetowej z zaopatrzeniem sieci salonów stacjonarnych na terenie Europy Środkowej" - powiedział e-commerce fulfillment general manager LPP Sylwester Dmytriwski, cytowany w komunikacie.

Łączna powierzchnia składowa na ten cel obejmuje 2 040 miejsc paletowych. Dotychczasowa maksymalna liczba produktów, które weszły i wyszły z magazynu jednego dnia sięgnęła 152 000 sztuk, podano także.

"Nasz nowy obiekt magazynowy odegra kluczową rolę w sieci dystrybucyjnej LPP. Zapewnia najwyższy standard obsługi klientów naszych sklepów internetowych nie tylko na Słowacji, ale także w Czechach i na Węgrzech, choć nie wykluczamy, że zasięg działania magazynu zostanie poszerzony o kolejne kraje" - powiedział wiceprezes zarządu LPP Jacek Kujawa, cytowany w komunikacie.

Inwestycja daje możliwość zaoferowania wszystkim klientom marek LPP z regionu Europy Środkowej dostawy następnego dnia roboczego, a w niektórych lokalizacjach nawet dostawy tego samego dnia.

"W obiekcie docelowo znajdzie się m.in. pocket sorter wraz z systemem przenośników z tunelami kontrolnymi RFiD oraz tzw. shipping sorter, który zautomatyzuje proces wysyłki zamówień" - wymieniła spółka.

"Zastosowane w magazynie rozwiązania to najwyższy dostępny obecnie na rynku poziom automatyki magazynowej, który stawia LPP w czołówce firm, jakie zdecydowały się na ich wdrożenie. Przy naszej skali działania oraz perspektywach rynku Europy Środkowej, wdrożenie zaawansowanej automatyki magazynowej było koniecznością, która zapewni naszym klientom w Czechach, na Słowacji i Węgrzech błyskawiczną dostawę zamówionego towaru i istotnie zwiększy konkurencyjność naszej oferty na tych rynkach" - podsumował Kujawa.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Tagi: handel detaliczny, transport, logistyka, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

BednarTrzymam mocno kciuki za wyjście z obecnej sytuacji rynkowej, podobno już jest progres. Zarządzanie LPP robi na mnie wrażenie, odważnie ale i rozważnie … Czytaj całość

30-07-2020

JablonDobra inwestycja. LPP ładnie się rozwija na zagranicznych rynkach więc taki magazyn jest bardzo potrzebny.

Rozwiń komentarze (2)