Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Machałek z MEiN: Do szczepień zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli klas I-III

1
Podziel się:

Do szczepień przeciw COVID-19 zarejestrowało się dotychczas 268 tys. nauczycieli klas I-III spośród ok. 440 tys., poinformowała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Rejestracja trwała trzy dni; mogli się zgłaszać jedynie nauczyciele do 60. roku życia.

Machałek z MEiN: Do szczepień zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli klas I-III
bEDoAYdN

"Akcja rejestracji nauczycieli do szczepień zakończyła się sukcesem. To około 65% uprawnionych. 268 tys. osób. To rzeczywiście dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rejestracja trwała trzy dni. Nauczyciele i dyrektorzy bardzo pozytywnie do tego podeszli" - powiedziała Machałek podczas konferencji prasowej.

Jutro mają rozpocząć się szczepienia nauczycieli, a w przyszłym tygodniu - dalsze zapisy nauczycieli szkół podstawowych, wyższych, a także opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych. Będą mogli zgłaszać się także ci nauczyciele klas I-III, którzy nie zarejestrowali się w ubiegłych dniach.

Jednocześnie trwa testowanie nauczycieli z klas I-III na obecność koronawirusa

bEDoAYdP

Jak poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, dotychczas przetestowano 19 tys. osób, wynik jest identyczny, jak z drugiego tygodnia stycznia - zakażenie koronawirusem stwierdzono u 2% z przebadanych. W przyszłym tygodniu testom mają zostać poddani nauczyciele przedszkoli.

Na najbliższe 3 dni zamówiły szpitale węzłowe i placówki szczepień ponad 60 tys. dawek szczepionki. Nauczyciele do 60. roku życia mają być szczepieni szczepionką firmy AstraZeneca.

Do końca lutego nauka ma odbywać się w dotychczasowym trybie (dla klas I-III stacjonarnie, dla pozostałych roczników szkoły podstawowej, szkół zawodowych, średnich i wyższych - co do zasady zdalnie).

bEDoAYeq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ziuta
7 miesięcy temu
268 tys. spośród 440 tys.to mniej niż 61%. Dlaczego jest mowa o 65% ?