Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Majdan dogadał się w sprawie perfum z Chanel. Zawarł ugodę

26
Podziel się:

Spółka Radosława Majdana zaprzestanie sprzedaży perfum Vabun for Lady No 5. Zdaniem Chanel nazwa zbyt przypominała najsłynniejsze francuskie perfumy No 5.

Jak tłumaczył Vabun, polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu.
Jak tłumaczył Vabun, polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu. (East News, TRICOLORS/EAST NEWS)

Należąca do byłego piłkarza Radosława Majdana spółka Vabun poinformowała o zawarciu ugody z Domem Mody Chanel w piątek. Musiała się ugiąć i wycofać się z nazwy perfum "Vabun for Lady No 5".

Zarząd dodatkowo zobowiązał się do zniszczenia wszystkich kartonowych opakowań tych perfum oraz wszelkich materiałów reklamowych oraz promocyjnych.
"Po usunięciu oznaczenia No.5 z butelek Spornych Perfum będą one mogły być ponownie wprowadzone do obrotu gospodarczego. W przypadku naruszenia warunków ugody Emitent zobowiązał się do zapłaty stosownych kar umownych na rzecz Domu Mody Chanel" – czytamy w komunikacie spółki.

W myśl ugody Dom Mody Chanel nie będzie w zamian dochodził odszkodowań, ani innych żądań, które miałyby zadość uczynić słynnej marce.

Przypomnijmy, że na początku listopada do zarządu Vabun trafiło pismo od kancelarii prawnej spółki Chanel Sarl z siedzibą w Szwajcarii domagające się wycofania perfum "Vabun for Lady No 5".

Zdaniem przedstawicieli słynnej marki ”istniało wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji” m.in. wśród klientów.

Jak przekonywał Vabun, polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu.
Opakowanie oraz oznaczenia i opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie.

Także oznaczenie "No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to "for Lady No.5"”. – tłumaczyła komunikacie ESPI spółka należąca do piłkarza.

Ostatecznie sprawa zakończyła się polubownie, ale w przypadku naruszenia warunków ugody Vabun zobowiązał się do zapłaty stosownych kar umownych na rzecz Domu Mody Chanel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Pako
4 lata temu
Perfumy od Majdana, bleeee, podróbki.
MACZO1
4 lata temu
POKAZALI MU MIEJSCE W SZEREGU!!!!!!!
Mareo
4 lata temu
Wyszło siano z butów. Fajnie jest wspiąć się po czyjś plecach. Żenada. Trudno wypromować coś na sowim nazwisku, bo trzeba je po prostu mieć.
xorg
5 lata temu
Sprawa mogłaby się ciągnąć latami, ale z majdana nic by nie zostało.
lol
5 lata temu
wsiura
...
Następna strona