Notowania

Perfumy Majdana z pieniędzmi od PARP. Chanel domaga się wycofania jednego z produktów

Polska Agencja Rozwoju Przemysłu dofinansuje rozwój i ekspansję na rynki zagraniczne firmy kosmetycznej Vabun. Na perfumy Radosława Majdana trafi blisko 270 tys. zł. Nim jednak polskie perfumy podbiją świat, muszą odpowiedzieć na pretensje słynnej marki Chanel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jankowski/REPORTER)
Jak przekonuje Vabun, polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu.

Należąca do byłego piłkarza Radosława Majdana spółka Vadun nabiera wiatru w żagle. Właśnie poinformowała o pozyskaniu 186 tys. zł dofinansowania od PARP, ale cały projekt wart jest ponad 269 tys. zł.

Pieniądze te mają pomóc w zaprojektowaniu i produkcji nowego designu perfum i kosmetyków. Dzięki temu firma ma zwiększyć eksport, nawiązać relacje z zagranicznymi partnerami i zwiększyć rozpoznawalności marki na rynkach zagranicznych – poinformowała w komunikacie spółka.

Nim jednak je zdobędzie, firma Radosława Majdana musi zmierzyć się pretensjami słynnej marki Chanel. W środę bowiem do zarządu trafiło pismo od kancelarii prawnej spółki Chanel Sarl z siedzibą w Szwajcarii.

Zapach Radka Majdana:

Chanel domaga wycofania perfum damskich Vabun for Lady No.5. Chodzi o oznaczenie „No.5”, które mogłoby sugerować, że perfumy Majdana w jakiś sposób są powiązane z marką Chanel. Zdaniem przedstawicieli słynnej marki ”istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji” m.in. wśród klientów.

Jak przekonuje Vabun, polskie perfumy posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu. Opakowanie oraz oznaczenia i opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie.

Także oznaczenie "No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to "for Lady No.5"”. – pisze w komunikacie ESPI spółka należąca do piłkarza.

Jednak w dalszej części przekonuje, że rozważy polubowne rozwiązanie sporu, rebranding i wycofanie tej linii produktu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vabun, chanel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2018

BossDominującą nutą w tych kosmetykach jest nuta wyliniałego capa

07-11-2018

genza niecałe 300tys.zł to sobie Majdan możesz plakaty wydrukować i na słupach w całej Polsce rozwiesić a nie ruszać na podbój świata, hahhaha!

07-11-2018

TomekPo co komu te siki konia?

Rozwiń komentarze (98)