Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
13.08.2020 13:17

MC: Z aplikacji ProteGO Safe korzysta ponad 0,5 mln osób

Ponad pół miliona Polaków korzysta z aplikacji ProteGO Safe, która informuje o kontakcie z koronawirusem, poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)

"Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub AppStore. Po pobraniu wystarczy ją zainstalować i uruchomić. Na tym etapie najważniejsze jest włączenie tzw. monitorowania ryzyka, czyli Bluetootha w smartfonie" - podało MC w komunikacie.

Dzięki włączonemu Bluetooth aplikacja stale monitoruje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli kontakt telefonu z takim urządzeniem trwa dłużej niż 15 minut, a odległość była mniejsza niż 2 metry, urządzenia to rejestrują i "pamiętają" przez 14 dni.

Jeśli w ciągu 14 dni właściciel jednego z urządzeń zachoruje, po pozytywnym wyniku testu, zadzwoni do niego pracownik Centrum Kontaktu. Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z ProteGO Safe - pracownik Centrum Kontaktu przekaże mu unikalny numer PIN. Ma też pokazać, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

Po wprowadzeniu przez chorego otrzymanego numeru - najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie.

Z identycznej aplikacji (o innej nazwie) korzysta kilkanaście milionów Niemców, kilka milionów Irlandczyków i Włochów, podano także.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że ProteGO Safe nie gromadzi danych, nigdzie ich nie przekazuje.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2020

Samotna69Nie gromadzi danych i ich nie rejestruje, ale bez gromadzenia danych daje radę zapamiętać dane o kontakcie z innymi urządzeniami nawet 14 dni. Cud … Czytaj całość

13-08-2020

......

13-08-2020

MarkoPrzeczytajcie opinię Niebezpiecznika który wcześniej sprawdził jak to działa - bezpośrednio lokalizacji nie zapisuje, ale zapisuje logi do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)