Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MCI Capital ma umowy sprzedaży akcji ATM i udziałów w AAW III za 527,9 mln zł

0
Podziel się:

MCI.PrivateVentures FIZ z subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0. zawarł umowy przyrzeczone z AMC Capital IV Albatros (sprzedający) oraz Taviomer Investments (Global Compute Poland) (kupujący) w wykonaniu umowy przedwstępnej zawartej pomiędzy sprzedającymi a Terve Bidco 17 października 2020 r., dotyczącej zakupu udziałów w AAW III oraz akcji zwykłych ATM, z której prawa i obowiązki kupującego zostały przeniesione na Taviomer Investments 22 grudnia 2020 r., podał MCI Capital.

MCI Capital ma umowy sprzedaży akcji ATM i udziałów w AAW III za 527,9 mln zł

Na podstawie umów, fundusz sprzedał kupującemu: 596 278 udziałów w AAW III sp. z o.o. (AAW III) oraz 606 438 akcji imiennych ATM spółka akcyjna (ATM) za łączną cenę 527,9 mln zł.

AAW III jest bezpośrednio właścicielem 35 736 906 akcji imiennych ATM, stanowiących w zaokrągleniu 93,83% udziału w kapitale zakładowym ATM i uprawniających do 35 736 906 głosów na walnym zgromadzeniu ATM, stanowiących w zaokrągleniu 93,83% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu ATM, podano również.

Płatność ceny sprzedaży na podstawie umów oraz przeniesienie własności ww. udziałów i akcji na kupującego nastąpiły 30 grudnia 2020 r.

Umowa dotycząca sprzedaży przez fundusz udziałów AAW III stanowi również umowę sprzedaży udziałów AAW III posiadanych przez AMC Capital IV Albatros, podkreślono.

Spółka w funduszu MCI.PrivateVentures FIZ z subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0. posiada pośrednio 99,22% certyfikatów inwestycyjnych.

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital jest notowane na GPW od 2001 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)