Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MCI Venture Projects VI wykupi przed terminem obligacje warte ponad 118 mln zł

0
Podziel się

Warszawa, 28.01.2020 (ISBnews) - MCI Venture Projects VI - z portfela Subfunduszu MCI.EuroVentures - zarządzanego przez MCI Capital TFI, przedpłaci przed okresem zapadalności obligacje o wartości 699 mln czk (ponad 118 mln zł), których oryginalna data wykupu przypadała na kwiecień 2021 roku, podało MCI Capital TFI. Zmodyfikowana żądaniem wcześniejszego wykupu data wykupu przypada na 13 marca 2020 roku.

bEhBOZKd

"Decyzja o wcześniejszej spłacie obligacji związana jest z uzyskaniem przez Fundusz dodatkowych istotnych środków, dzięki finalizacji transakcji związanej ze sprzedażą części udziałów w węgierskim liderze insuretech - Netrisk, o wartości 77,1 mln euro. Wykorzystujemy nadwyżkową płynność do zmniejszania salda naszego łącznego zadłużenia, ale przede wszystkim do przebudowy finansowania ze średnioterminowego (12-24 miesiące) na długoterminowe (powyżej 24 miesięcy) - dostosowane do naszego cyklu inwestycyjnego. Jesteśmy obecnie w fazie spłaty finansowań zapadających w ciągu 18 miesięcy i skupiamy nasze wysiłki na pozyskaniu długoterminowego finansowania dłużnego. Rozmawiamy zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi instytucjami finansowymi" - powiedziała członek zarządu MCI Capital TFI Ewa Ogryczak, cytowana w komunikacie.

Partnerem MCI TFI na rynku czeskim w ramach emisji obligacji jest Ceska Sporitelna a.s.. Obligacje zostały objęte przez lokalnych inwestorów instytucjonalnych, podabo także.

MCI Venture Projects Sp. z o.o. VI SKA, jest spółką znajdującą się w strukturze subfunduszu MCI.EuroVentures.

bEhBOZKf

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital SA jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 r.

bEhBOZKG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)