Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MedApp ma umowę dot. nowej usługi 'Cyfrowa Przychodnia' z firmą Diagnostyka

1
Podziel się:

MedApp podpisał umowę partnerską dotyczącą nowej usługi Cyfrowa Przychodnia z polską siecią laboratoriów medycznych - Diagnostyka, podała spółka.

MedApp ma umowę dot. nowej usługi 'Cyfrowa Przychodnia' z firmą Diagnostyka

"Nawiązanie współpracy z liderem diagnostyki laboratoryjnej w Polsce jest dla nas ważnym etapem rozwoju Cyfrowej Przychodni. Dzięki wspomnianemu partnerstwu specjaliści placówek medycznych otrzymają możliwość bezpośredniego, zdalnego zlecania szeregu badań wykonywanych przez Diagnostykę. Co więcej, zarówno lekarze, jak i pacjenci będą mieli równie łatwy i bezpieczny dostęp do ich wyników - uzyskiwany dzięki otrzymaniu specjalnego kodu" - powiedział prezes Krzysztof Mędrala, cytowany w komunikacie.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, posiadająca najszerszy wybór badań. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług diagnostycznych na wszystkich ich etapach - od pobrania i transportu materiału biologicznego, po dostarczenie wyniku analiz medycznych. Diagnostyka wykonuje rocznie ok. 100 mln badań dla ponad 16 mln pacjentów, podano w materiale.

"Wykorzystując doświadczenia w zakresie sztucznej inteligencji, sukcesywnie rozszerzamy naszą ofertę dla pacjentów i lekarzy. Wierzymy, że rozwiązania oferowane w ramach Cyfrowej Przychodni będą wkrótce nowym standardem w obszarze świadczenia usług medycznych wspieranych nowoczesną technologią, a współpraca z Diagnostyką przybliża nas do tego celu" - dodał prezes.

Rozwiązanie Cyfrowa Przychodnia usprawnia funkcjonowanie zarówno małych placówek medycznych, szpitali jak i rozwiniętych sieci medycznych. Innowacyjna usługa MedApp umożliwia pełną, zdalną obsługę pacjentów od umówienia na wizytę, poprzez jej przeprowadzenie, po zlecenie badań i ich analizę. Jest to szczególnie ważne w dobie trwającej walki z pandemią SARS-COV-2. Nowa usługa MedApp jest poszerzeniem dotychczasowej palety narzędzi i rozwiązań dostępnych w aplikacji CarnaLife System, podsumowano w materiale.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Seba
3 lata temu
Firma wydmuszka. jak wiele takich