Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MF: Wpływy za viaTOLL wyniosły 1,95 mld zł w 2020 roku

0
Podziel się:

Wpływy z viaTOLL wyniosły w 2020 r. 1 951 mln zł, poinformował dyrektor Departament Poboru Opłat Drogowych w Ministerstwie Finansów Tomasz Prarat.

MF: Wpływy za viaTOLL wyniosły 1,95 mld zł w 2020 roku

"Wysokość wpływów z viaTOLL za cały 2020 r., patrząc z punktu widzenia elektronicznego i manualnego poboru, to kwota rzędu 1 951 mln zł wpływów do KFD" - powiedział Prarat podczas wideokonferencji.

Pod koniec ub.r. Ministerstwo Finansów przedłużyło umowę na utrzymanie Elektronicznego Systemu Poboru Opłat (ESPO) do 30 czerwca 2021 r., co - jak wskazywał resort - pozwoli zagwarantować okres przejściowy dla przewoźników i płynnie wdrożyć system e-Toll. System e-Toll od ma umożliwić przejazd odcinkami Konin - Stryków (autostrada A2) i Wrocław - Sośnica (autostrada A4)
bez zatrzymywania się przed szlabanami od grudnia 2021 r.

viaTOLL to system, który pozwala użytkownikom elektronicznie wnosić opłaty za korzystanie z sieci dróg płatnych. Obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2011 roku i jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. System viaTOLL obowiązuje na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)