Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MFPR: Jest umowa na kolejny etap modernizacji linii tramwajowej w Katowicach

0
Podziel się:

Kolejny etap modernizacji linii tramwajowej w Katowicach, obejmujący przebudowę kilku torowisk tramwajowych oraz zakup specjalistycznego sprzętu technicznego do obsługi infrastruktury tramwajowej zostanie dofinansowany z funduszy unijnych i pieniędzy krajowych, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR). Jest to ostatnia umowa o dofinansowanie zawarta w tym roku.

MFPR: Jest umowa na kolejny etap modernizacji linii tramwajowej w Katowicach
bEDTuouZ

Modernizacja linii tramwajowej w Katowicach stanowi część projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wartego ponad 1 mld zł.

"To druga największa inwestycja pod względem wysokości otrzymanego wsparcia UE w sektorze transportu miejskiego. Etap trzeci, dla którego podpisujemy umowę o dofinansowanie z UE na blisko 40 mln zł, obejmuje modernizację czterech odcinków linii tramwajowej na terenie miasta Katowice" - powiedział wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, cytowany w komunikacie.

Na mocy podpisanej umowy dofinansowana zostanie przebudowa torowisk tramwajowych w Katowicach: w ul. Obrońców Westerplatte na odcinku od ul. Korczaka do ul. Wańkowicza, wzdłuż ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do ul. Dębowej, wzdłuż trasy im. Nikodema i Józefa Reńców na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej i w ul. 1 Maja i ul. Obrońców Westerplatte na odcinku od wiaduktu DK79 do "Baterpolu". Zakupiony zostanie też specjalistyczny sprzęt techniczny do obsługi infrastruktury tramwajowej.

bEDTuovb

Ze względu na ogromny zakres rzeczowy inwestycja "Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" została podzielona na trzy etapy. Całość jest warta ponad 1 mld zł, a dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi blisko 600 mln zł. Łącznie trzy etapy tego przedsięwzięcia obejmują około 68 km linii tramwajowych, a także zakup 50 nowych niskopodłogowych tramwajów, podano także.

Umowy o dofinansowanie dla etapów pierwszego i drugiego zostały podpisane w 2017 i 2018 r., a prace budowlane oraz dostawy taboru są sukcesywnie realizowane.

bEDTuovC
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)