Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
20.03.2020 15:50

MI: Konsultacje publiczne Programu budowy 100 obwodnic wydłużone do 10 kwietnia

Konsultacje publiczne Programu budowy 100 obwodnic zostały wydłużone do 10 kwietnia br., podało Ministerstwo Infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, mając na uwadze zmiany, jakie zaistniały w codziennym funkcjonowaniu instytucji publicznych, władz samorządowych, podmiotów społecznych i branżowych oraz obywateli, Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o wydłużeniu do 10 kwietnia 2020 r. terminu składania uwag i wniosków w ramach trwających od 14 lutego 2020 r. konsultacji publicznych Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030" - czytamy w komunikacie.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne resort prosi o przesłanie uwag na zamieszczonym na stronie MI formularzu wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konsultacje100@mi.gov.pl.

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Ich budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz