Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MI zatwierdziło zadania drogowe w 3 województwach warte łącznie ponad 190 mln zł

0
Podziel się

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 8 programów inwestycji i 1 aneks do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt wynosi ponad 190 mln zł, podał resort infrastruktury. Zadania te będą realizowane w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

MI zatwierdziło zadania drogowe w 3 województwach warte łącznie ponad 190 mln zł
MI zatwierdziło zadania drogowe w 3 województwach warte łącznie ponad 190 mln zł
bEitKJNN

"Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg, w tym budową obwodnic i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś. Inwestycje te wpłyną na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i sygnalizacji świetlnej, a także budowę przepustów na drogach krajowych. Zadania te będą realizowane w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dla części z nich rozpoczęto już roboty budowlane" - czytamy w komunikacie.

Województwo pomorskie

  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 21 w województwie pomorskim w Ustce (aneks)
bEitKJNP

Zadanie obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 z ul. Bohaterów Westerplatte i ul. Darłowską oraz dostosowanie istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 z ul. Marynarki Polskiej i ul. Grunwaldzką w Ustce.

Okres realizacji robót budowlanych: 2019 r.

  • Rozbudowa skrzyżowania w ciągu DK 22 w miejscowości Gnojewo wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Gnojewo-Cisy

W ramach zadania zostanie wybudowany lewoskręt na skrzyżowaniu w km 350+242, zostanie rozbudowane skrzyżowanie w km 351+135, a także wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na drodze krajowej nr 22.

bEitKJNV

Okres realizacji: 2019-2021 proces przygotowawczy; 2022 - roboty budowlane.

  • Rozbudowa DK 22 na odcinku Zblewo - Starogard Gdański

Zadanie obejmuje dostosowanie odcinka drogi krajowej nr 22 o długości 10,1 km do nośności 115 kN/oś. W ramach rozbudowy zostaną wykonane działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak: rozbudowa 8 skrzyżowań, budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości 10,1 km, budowa i przebudowa oświetlenia oraz budowa 7 par zatok autobusowych. Zadanie stanowi część programu wzmocnienia drogi krajowej nr 22 na całej długości przebiegającej przez województwo pomorskie. Realizacja inwestycji umożliwi przemieszczanie się pojazdów ciężarowych o nacisku 115 kN/oś z zachodniej części województwa do autostrady A1.

Okres realizacji: 2019-2021 proces przygotowawczy, 2022-2023 - roboty budowlane.

bEitKJNW

Województwo warmińsko-mazurskie

  • Budowa przepustu w ciągu DK 16 koło miejscowości Franciszkowo

Zadanie na odcinku drogi krajowej nr 16 przewiduje rozebranie istniejącego i wybudowanie nowego przepustu o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś.

Okres realizacji robót: 2020 r.

bEitKJNX
  • Budowa przepustu w ciągu DK 16 koło Mrągowa

W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 16 zostanie rozebrany istniejący i wybudowany nowy przepust o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś.

Okres realizacji robót: 2020 r.

  • Budowa przepustu w ciągu DK 63 koło miejscowości Miłki
bEitKJNY

W zakresie zadania na odcinku drogi krajowej nr 63 zostanie rozebrany istniejący i wybudowany nowy przepust o dopuszczalnej nośności 115 kN/oś.

Okres realizacji robót: 2020 r.

Województwo zachodniopomorskie

  • Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK 20

W ramach zadania zostanie wybudowany nowy odcinek drogi krajowej nr 20 o długości 4,3 km, który stanie się obwodnicą Szczecinka. Ponadto wykonane zostaną m.in.: skrzyżowania, węzeł i system zarządzania ruchem.

Okres realizacji robót: 2021-2025.

  • Budowa zatoki autobusowej w miejscowości Jeleń w ciągu DK 20

Zadanie na odcinku drogi krajowej nr 20 w miejscowości Jeleń obejmuje budowę zatoki autobusowej.

Okres realizacji robót: 2019 r.

  • Przebudowa przepustu w ciągu DK 20 w miejscowości Winniki

W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 20 zostaną rozebrane stare, zniszczone głowice przepustu i wykonany nowy przepust. Ponadto wybudowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery, oznakowanie).

Okres realizacji robót: 2020 r.

bEitKJOq
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)