Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michał Bolesławski zostanie Head of Business Banking ING na kraje Beneluksu

0
Podziel się:

Warszawa, 12.11.2020 (ISBnews) - Michał Bolesławski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING Banku Śląskiego, odpowiadającego za pion bankowości korporacyjnej z dniem 31 grudnia br., podał bank. Od początku przyszłego roku obejmie funkcję Head of Business Banking Holandii, Belgii i Luksemburga w grupie ING. 

Michał Bolesławski zostanie Head of Business Banking ING na kraje Beneluksu

"Od początku roku w nowej roli będę Head of Business Banking w ING, skupiającego procesy biznesowe, IT i funkcje operacyjne. Łączy on segmenty od małych i średnich przedsiębiorstw po duże firmy i odpowiada za 1/5 wyników całej grupy ING" - powiedział Bolesławski w rozmowie z ISBnews.

"To będzie głównie digitalizacja, zmiana procesów, odpowiedzialność za wynik sprzedażowy w krajach Beneluksu" - dodał, opisując swoje obowiązki zawodowe w ING.

Jak podkreślił, intencją jest, aby m.in. przenieść na holenderski grunt wypracowane w Polsce rozwiązania ING BusinessOnLine, umożliwiające zarządzanie firmą w sposób całkowicie zdalny.

"Zamierzamy tę platformę przenieść do Holandii w oparciu o rozwiązania wypracowane przez polską ekipę w ING Banku Śląskim" - powiedział wiceprezes.

Bolesławski jest w zarządzie ING Banku Śląskiego od ponad 12 lat.

"W tym czasie zwiększyliśmy sześciokrotnie liczbę klientów biznesowych, blisko 6-krotnie - do prawie 45 mld zł zwiększyliśmy wartość kredytów, zbudowaliśmy ogromną franczyzę doradców klienta, obsługujemy ponad 485 tys. firm. Jesteśmy też - jako segment bankowości korporacyjnej - jednym z trzech filarów tej instytucji" - podsumował wiceprezes.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)