Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milton Essex: Projekt Face-Cov na liście rekomendowanych do dofinansowania NCBR

0
Podziel się:

Projekt Milton Essex pn. Face-Cov został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach pierwszej rundy konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) "Projekty B+R przedsiębiorstw", podała spółka.

Milton Essex: Projekt Face-Cov na liście rekomendowanych do dofinansowania NCBR
bEEIVmet

Koszt całkowity projektu wynosi 8 502 186,5 zł, natomiast rekomendowana kwota dofinansowania - 6 958 496,57 zł, podano.

"Celem projektu jest opracowanie produktu Face-Cov - skanera do wykrywania symptomów temperaturowych zarażenia czynnikami infekcyjnymi, umożliwiającego automatyczne monitorowanie miejsc publicznych" - czytamy w komunikacie.

Rekomendowana kwota dofinansowania może ulec zmianie w szczególności w wyniku weryfikacji dopuszczalnej wysokości pomocy de minimis przed zawarciem umowy.

bEEIVmev

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Kluczowy produkt spółki - SkinSense przeznaczony jest do zautomatyzowanej diagnostyki odpowiedzi alergicznej tkanki skórnej i wykorzystuje najnowsze technologie do nieinwazyjnego obrazowania hiperspektralnego obejmującego swoim zakresem pasmo dalekiej podczerwieni LWIR (Long-Wave Infra-Red).

bEEIVmeW
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)