Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

mPay ma warunkową umowę kupna Domu Maklerskiego BPS za ok. 3 mln zł

0
Podziel się:

mPay ma warunkowa umowę, która zakłada sprzedaż przez Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) 100% akcji Domu Maklerskiego BPS za cenę nie niższą niż 3 mln zł, podała spółka.

mPay ma warunkową umowę kupna Domu Maklerskiego BPS za ok. 3 mln zł

"Umowa zakłada sprzedaż przez BPS S.A. na rzecz mPay 6 669 000 akcji imiennych w kapitale zakładowym DM BPS o wartości nominalnej 1 zł każda akcja, o łącznej wartości nominalnej 6 669 000 zł, które to stanowią 100% kapitału zakładowego spółki DM BPS, za cenę nie niższą niż 3 000 000 zł, przy czym cena ostateczna zostanie określona w oparciu o wyniki DM BPS S.A. za 2020 rok obrotowy" - czytamy w komunikacie.

Jeżeli wszystkie warunki zawieszające wskazane w umowie nie ziszczą się w terminie do 30 września 2021 r., każdej ze stron przysługuje prawo odstąpienia od umowy ze skutkiem dla wszystkich stron, w terminie do 29 października 2021 r., przez złożenie drugiej stronie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, podano także.

"mPay wyznaczy dzień zamknięcia transakcji, który będzie przypadał w terminie nie krótszym niż 5 dni i nie dłuższym niż 10 dni od daty otrzymania przez mPay informacji o braku sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zawiadomienia lub decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu w zakresie zawiadomienia" - czytamy także.

Zdaniem spółki planowa transakcja zakupu akcji DM BPS wpisuje się w strategię mPay mającą na celu dywersyfikację biznesu o nowe projekty, podkreślono w materiale.

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy. Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu. Od 2007 r. mPay jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Inwestorem strategicznym mPay od 2013 r. jest Grupa Lew. mPay jest notowany na rynku NewConnect od 2011 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)