Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

New Balance Poland przejmuje swojego wyłącznego dystrybutora w Polsce

1
Podziel się:

Warszawa, 05.04.2019 (ISBnews) - New Balance Poland, spółka należąca do amerykańskiej grupy kapitałowej New Balance, przejmuje swojego wyłącznego dystrybutora w Polsce - zorganizowaną część przedsiębiorstwa Tarmax, podał doradca transakcji Grant Thornton.

New Balance Poland przejmuje swojego wyłącznego dystrybutora w Polsce

"Doszło do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Tarmax Sp. z o.o. Sp.k. - do tej pory wyłącznego dystrybutora odzieży, obuwia oraz akcesoriów marki 'New Balance' w Polsce - na rzecz New Balance Poland Sp. z o.o., spółki należącej do amerykańskiej grupy kapitałowej New Balance, a założonej na potrzeby przedmiotowej transakcji. W ramach transakcji Grant Thornton zapewnił kompleksowe wsparcie transakcyjne grupie kapitałowej New Balance w sferze prawnej, podatkowej i finansowej" - czytamy w komunikacie.

"Po wielu miesiącach negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz intensywnych przygotowań stron do dokonania transakcji, obejmujących w szczególności negocjacje warunków przejścia powierzchni handlowej w 50 centrach handlowych, dzisiaj, bez cienia wątpliwości, możemy już mówić o sukcesie. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa transakcja, poprzez zintegrowanie procesów produkcji, jak i sprzedaży w ramach jednej grupy kapitałowej przyczyni się do zwiększenia efektywności działalności prowadzonej w Polsce przez grupę kapitałową New Balance, jak i atrakcyjności oferty produktów marki ,,New Balance" - powiedział radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem Karol Guździoł, cytowany w komunikacie.

Realizacja transakcji wpisuje się w strategicznego cele rozwoju grupy kapitałowej New Balance. W rezultacie bowiem dokonanej transakcji, grupa kapitałowa New Balance uzyskała bezpośredni dostęp do rynku terytorialnego, na którym poprzednio działała wyłącznie przez swojego dystrybutora, podano także.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kamil
5 lata temu
To dlatego mam problem z zamówiniem :(