Notowania

Aton HT liczy na zyski z nowych uregulowań

Notowany na NewConnect Aton-HT liczy na ustawę, który zezwala na stosowanie urządzeń przewoźnych do utylizacji azbestu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniu 15 lipca na posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o odpadach, która m.in. zezwala na utylizację azbestu w urządzeniach przewoźnych. Dla Atonu oznaczałoby to rozwój biznesu o reaktor mikrofalowy Aton 200.

Dopuszczenie możliwości przetwarzania odpadów azbestowych w urządzeniach przewoźnych stało się jedną z propozycji w przygotowanym przez Ministerstwo Gospodarki Programie oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032. Nowelizacja ustawy przewiduje wprowadzenie szeregu różnorodnych nowych rozwiązań mających na celu poprawę skuteczności gospodarki odpadami, w tym odpadami azbestowymi.

Prawne dopuszczenie procesu przetwarzania odpadów azbestowych w urządzeniach przewoźnych ma na celu umożliwić wykorzystanie nowych technologii do przetwarzania tego rodzaju odpadów i tym samym stworzyć alternatywę dla budowy nowych składowisk odpadów azbestowych,a także stanowi odpowiedź na potrzebę przyspieszenia procesu usuwania wyrobów zawierających azbest.

- Ze względu na ogromny problem społeczny jakim są odpady zwierające azbest (wg szacunkowych danych w naszym kraju znajduje się około 15,6 mln ton azbestu, a Polska podpisała zobowiązanie do całkowitej jego likwidacji i usunięcia do 2032 r.) liczymy, że cały proces legislacyjny zmierzający do dopuszczenia innych metod utylizacji tego śmiertelnie groźnego dla życia i zdrowia odpadu przebiegnie sprawnie i szybko - mówi Robert Barczyk, prezes Aton-HT.

Tagi: aton high technology, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz