Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Auxilium przeniesie się na rynek główny

0
Podziel się:

Spółka chce też wypłacić akcjonariuszom dywidendę.

Auxilium przeniesie się na rynek główny
(Emily2k/Dreamstime)

Notowana na NewConnect spółka audytorsko-księgowa Auxilium bezpośrednio po zakończeniu procesu łączenia się z firmami z grupy ECA rozpocznie prace nad prospektem związanym z przeniesieniem notowań na rynek główny.

Poinformowała o tym prezes Zofia Podhorodecka. Auxilium zamierza też kontynuować politykę dywidendy.

- _ Do prac nad sporządzeniem prospektu emisyjnego niezbędnego do przeniesienia ECA Auxilium na rynek regulowany zamierzamy przystąpić niezwłocznie po zakończeniu procesu połączenia. Co do kapitalizacji, to liczymy, że będzie ona wystarczającą, by spełnić stawiane przez giełdę wymogi w tym zakresie. Myślę, że pomoże nam w tym sama fuzja, jak i również doświadczenia obu firm i plany rozwoju jakie przedstawimy z naszymi partnerami z ECA przed zwołaniem walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które będzie podejmowało uchwałę w sprawie połączenia _ - powiedziała Podhorecka.

Wcześniej Auxilium informowało, że zawarło porozumienie o połączeniu z firmami ECA Seredyński i Partnerzy oraz ECA Wójciak i Partnerzy. Na potrzeby realizacji procesu połączenia z ECA zostanie wyemitowanych ponad 2,8 mln akcji zwykłych na okaziciela serii F. Podhorecka poinformowała, że wielkość emisji została ustalona na podstawie wyceny rynkowej Auxilium oraz wyceny metodą dochodową ECA przy jednoczesnym uwzględnieniu korekt wynikających z pozycji rynkowej obu podmiotów oraz premii za płynność akcji Auxilium.

- _ W tej chwili jest to jedyna planowana emisja. Potrzeby finansowe związane z rozwojem będziemy realizować ze środków własnych _ - podkreśliła Podhorecka.

Prezes spółki dodała, że Auxilium zamierza kontynuować politykę dywidendy.

- _ W tym celu będziemy rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za rok 2010. Dzień ustalenia prawa do dywidendy będzie wcześniejszy niż dzień połączenia _ - powiedziała Podhorecka. Dodała, że spółka nie prowadzi obecnie rozmów dotyczących akwizycji lub kolejnych fuzji. Natomiast zamierza się skoncentrować na realizacji synergii wynikających z połączenia z ECA.

- _ Na rynku audytorskim adresujemy nasze oferty do różnych podmiotów, choć np. oba podmioty badają sprawozdania spółek publicznych. Auxilium ma rozbudowany dział usług rachunkowych. Z kolei atutem ECA jest m.in. doradztwo podatkowe, firma audytuje spółki z udziałem Skarbu Państwa i podmiotów zaufania publicznego _ – zaznaczyła Podhorecka. Jej zdaniem uzupełnianie się przez łączące się podmioty na pewno zaowocuje znaczącym wzrostem przychodów. Dodała, że niezwłocznie po połączeniu, spółka poda prognozy finansowe.

Po jedenastu miesiącach 2010 r. Auxilium wypracowało 6,35 mln zł przychodów i 1,38 mln zysku netto. Kapitalizacja spółki wynosi 15 mln zł. Wynik całej grupy ECA to 4,9 mln zł przychodów i 0,29 mln zł zysku netto za rok 2009/2010. Według założeń zarządów, proces połączenia powinien się zakończyć w trzecim kwartale tego roku.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)