Notowania

giełda
07.12.2009 14:36

Fabryka Diet łączy się z Osiedlem Poniatowskim

Lokaty Budowlane, spółka notowana na NewConnect, która powstaje w wyniku połączenia Fabryki Diet i spółki Osiedle Poniatowskie poinformowała o podjęciu uchwały która zakłada że proces ten będzie się odbywał poprzez inkorporację.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wstępne założenia zakładały, że będzie to tzw. odwrotne przejęcie. Co istotne dla wszystkich akcjonariuszy, parametry połączenia powinny być zbliżone do ustaleń, które zawarte były we wcześniejszych komunikatach.

_ W ocenie Zarządu takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla akcjonariuszy Emitenta, jak i zdecydowanie bardziej transparentne dla rynku niż wcześniej planowane odwrotne przejęcie _ - mówi Marek Kwiatkowski, Prezes Fabryki Diet S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Lokaty Budowlane) i jednocześnie największy udziałowiec Osiedla Poniatowskiego. -,,W najbliższym czasie poinformujemy o szczegółach połączenia przez przejęcie" - dodaje Kwiatkowski.

Obie spółki przygotowują się obecnie do złożenia do sądu planu połączenia i ogłoszenia tego wraz z parytetem wymiany akcji do publicznej wiadomości. _ Można się spodziewać, że cały proces uda się zakończyć w pierwszej połowie 2010 r. _ - mówi Marek Kwiatkowski. - _ Co istotne dla akcjonariuszy parametry połączenia powinny być zbliżone do uchwalonych przez ostatnie NWZA spółki _ - dodaje Kwiatkowski.

_ Zaufanie społeczności NewConnect jest bowiem dla nas sprawą najważniejszą, zwłaszcza w kontekście naszych planów szybkiego wejścia na GPW _ - mówi Prezes.

Spółka poinformowała dziś również o podjęciu uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki o kwotę 352 tys. złotych, tj. do kwoty 1 101 232,96 zł, poprzez emisję 1.100.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E, o wartości nominalnej 0,32 złotych każda. Emisja zostanie objęta przez Marka Kwiatkowskiego i wynika z wcześniej zawartych porozumień. - _ Intencja jaka stoi za podwyższeniem kapitału, jest uwolnienie bilansu Emitenta od wcześniejszych zobowiązań _ - tłumaczy Marek Kwiatkowski. W wyniku emisji akcji, przekroczy on próg 50 proc. w akcjonariacie Spółki.
* Firma Dewelopersko-budowlana wchodzi na NewConnect*

Podczas ostatniego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które się odbyło 3 listopada br. podjęto również uchwały dotyczące zmiany nazwy Spółki na ,,Lokaty Budowlane S.A." (obecnie na NewConnect notowany jest jeszcze podmiot o nazwie Fabryka Diet). Lokaty Budowlane, to firma dewelopersko-budowlana, która buduje obiekt hotelowy w podwarszawskich Święcicach oraz projektuje inwestycję mieszkaniową w Warszawie.

Zarówno pokoje hotelowe (Spółka chce jedynie zarządzać obiektem) jak i mieszkania docelowo zostaną skomercjalizowane (zaoferowane do sprzedaży). Lokaty Budowlane chcą w przyszłości przeprowadzić emisję akcji, zaś środki z niej uzyskane przeznaczyć na kolejne inwestycje. Spółka rozważa również budowę ekskluzywnych apartamentów w największych polskich kurortach.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz