Notowania

Najpierw Majdan, teraz Grosicki. Negocjuje z MBF Group wsparcie przy wejściu na giełdę

Spółka Turbo Projekt, do której należą prawa do wizerunku Kamila Grosickiego, negocjuje z MBF Group. Chodzi m.in. o rozwój brandu TurboGrosik i wsparcie przy ewentualnym wejściu na giełdę. Wcześniej tą drogą przeszedł Radosław Majdan i jego Vabun.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)
Kamil Grosicki biznesowo pójdzie w ślady Majdana?

Spółka Turbo Projekt, do której należą prawa do wizerunku Kamila Grosickiego, negocjuje z MBF Group. Chodzi m.in. o rozwój brandu TurboGrosik i wsparcie przy ewentualnym wejściu na giełdę. Wcześniej tę drogę przeszedł Radosław Majdan.

Zarząd giełdowej spółki MBF Group poinformował o zawarciu listu intencyjnego (rodzaj umowy, polegający na wstępnej deklaracji współpracy) ze spółką Turbo Projekt.

Spółka Turbo Projekt jest wyłącznym właścicielem praw i obowiązków do wizerunku jednego z czołowych reprezentantów Polski w piłce nożnej - Kamila Grosickiego. Pełni również rolę podmiotu uprawnionego do podejmowania oraz zlecania działań związanych z produkcją, dystrybucją, reklamą oraz wprowadzaniem do obrotu napoju energetycznego o nazwie "TurboGrosik Energy Drink" (sprzedawany obecnie w ponad 2800 punktach).

Współpraca miałaby polegać na opracowaniu planów rozwoju spółki TurboProjekt lub spółki celowej stworzonej na jej bazie. Chodzi o nowe produkty, wejście na nowe rynki zbytu itp.

Jednym z punktów listu intencyjnego jest zamiar przekształcenia firmy w spółkę akcyjną i analiza możliwości upublicznienia firmy na rynku giełdowym. Grupa MBF w tym temacie ma doświadczenie, bo w przeszłości wprowadziła na NewConnect producenta perfum i kosmetyków Vabun, za którym stoi Radosław Majdan.

Zapach Radka Majdana

Na mocy postanowień listu intencyjnego Grupa MBF zaoferowała możliwość wsparcia finansowego oraz "know-how" w tego typu projektach.

- Idealnym rozwiązaniem byłaby synergia w ramach grupy, czyli współpraca wszystkich podmiotów. Co do upublicznienia spółki, to na pewno jest to jeden z najpoważniejszych scenariuszy akceptowalny przez wszystkie strony umowy - komentuje dla money.pl Robert Krassowski, prezes MBF Group.

Obie strony zobowiązały się, że finalizacja negocjacji i rozmów zakończona podpisaniem umowy ramowej lub odstąpienie od współpracy nastąpi nie później niż do 30 września 2018 roku.

- Osiągnęliśmy już w na wielu płaszczyznach porozumienie, więc być może nastąpi to o wiele szybciej - dodaje Krassowski.

Informacja o podjęciu rozmów z Turbo Projekt wzbudziła pozytywne reakcje na giełdzie. Akcje MBF Group, notowane na NewConnect, zyskują od rana na wartości blisko 8 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kamil grosicki, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-08-2018

Darek_z_KrakowaTurbogrosik zgubil turbo na mistrzostwach

25-08-2018

patriota 2020To jak on ma grać dobrze w reprezentacji skoro głowa tak zajęta biznesem, a swoja droga jak człowiek uprawiający sport zawodowo może to świństwo z … Czytaj całość

24-08-2018

AdamsGrosicki jest piłkarzem wiec proszę pisać wyłącznie o jego wątpliwych obecnie dokonaniach piłkarskich. Chyba, ze zrobi coś dobrego dla społeczeństwa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (79)