Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Najpierw Majdan, teraz Grosicki. Negocjuje z MBF Group wsparcie przy wejściu na giełdę

79
Podziel się:

Spółka Turbo Projekt, do której należą prawa do wizerunku Kamila Grosickiego, negocjuje z MBF Group. Chodzi m.in. o rozwój brandu TurboGrosik i wsparcie przy ewentualnym wejściu na giełdę. Wcześniej tą drogą przeszedł Radosław Majdan i jego Vabun.

Kamil Grosicki biznesowo pójdzie w ślady Majdana?
Kamil Grosicki biznesowo pójdzie w ślady Majdana? (Bartosz KRUPA/East News)

Spółka Turbo Projekt, do której należą prawa do wizerunku Kamila Grosickiego, negocjuje z MBF Group. Chodzi m.in. o rozwój brandu TurboGrosik i wsparcie przy ewentualnym wejściu na giełdę. Wcześniej tę drogę przeszedł Radosław Majdan.

Zarząd giełdowej spółki MBF Group poinformował o zawarciu listu intencyjnego (rodzaj umowy, polegający na wstępnej deklaracji współpracy) ze spółką Turbo Projekt.

Spółka Turbo Projekt jest wyłącznym właścicielem praw i obowiązków do wizerunku jednego z czołowych reprezentantów Polski w piłce nożnej - Kamila Grosickiego. Pełni również rolę podmiotu uprawnionego do podejmowania oraz zlecania działań związanych z produkcją, dystrybucją, reklamą oraz wprowadzaniem do obrotu napoju energetycznego o nazwie "TurboGrosik Energy Drink" (sprzedawany obecnie w ponad 2800 punktach).

Współpraca miałaby polegać na opracowaniu planów rozwoju spółki TurboProjekt lub spółki celowej stworzonej na jej bazie. Chodzi o nowe produkty, wejście na nowe rynki zbytu itp.

Jednym z punktów listu intencyjnego jest zamiar przekształcenia firmy w spółkę akcyjną i analiza możliwości upublicznienia firmy na rynku giełdowym. Grupa MBF w tym temacie ma doświadczenie, bo w przeszłości wprowadziła na NewConnect producenta perfum i kosmetyków Vabun, za którym stoi Radosław Majdan.

Zobacz także: Zapach Radka Majdana

Na mocy postanowień listu intencyjnego Grupa MBF zaoferowała możliwość wsparcia finansowego oraz "know-how" w tego typu projektach.

- Idealnym rozwiązaniem byłaby synergia w ramach grupy, czyli współpraca wszystkich podmiotów. Co do upublicznienia spółki, to na pewno jest to jeden z najpoważniejszych scenariuszy akceptowalny przez wszystkie strony umowy - komentuje dla money.pl Robert Krassowski, prezes MBF Group.

Obie strony zobowiązały się, że finalizacja negocjacji i rozmów zakończona podpisaniem umowy ramowej lub odstąpienie od współpracy nastąpi nie później niż do 30 września 2018 roku.

- Osiągnęliśmy już w na wielu płaszczyznach porozumienie, więc być może nastąpi to o wiele szybciej - dodaje Krassowski.

Informacja o podjęciu rozmów z Turbo Projekt wzbudziła pozytywne reakcje na giełdzie. Akcje MBF Group, notowane na NewConnect, zyskują od rana na wartości blisko 8 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
Andrzej777
5 lata temu
Dlaczego w ogóle piszecie o takich mutantach popromiennych, dla których jedyną wartością w życiu jest kasa za wszelką cenę ?
sagdl
5 lata temu
Spółki cebulowej ?
ja
5 lata temu
Pomysły na biznes to towar powszechny, ale ich realizacja już nie. W normalnym kraju najbogatsi to przedsiębiorcy lub inwestorzy. Bez wiedzy finansowej i cech przedsiębiorczych nie ma szans na zamożność. Trzeba na to trochę czasu poświęcić. Słyszeliście o książce "Emery.tura nie jest Ci potrzzebna"? Jest o zarządzaniu swoimi pieniędzmi, budowaniu majątku i inwestowaniu, a przede wszystkim motywuje, by wziąć życie w swoje ręce, zamiast czekać aż "samo się zrobi". Pokazuje praktyczne rozwiązania w Polsce.
Pol
5 lata temu
Ten niby sportowiec, zapomniał że sport to zdrowie, a teraz będzie sprzedawać także dzieciom, podtruwajace energy drinki!
Anatol
5 lata temu
Następny pseudopilkarz
...
Następna strona