Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WDM vs IDM - pojedynek wycen

0
Podziel się:

Analitycy Wrocławskiego Domu Maklerskiego uważają, że akcje notowanego na NewConnect MW Trade oraz giełdowego Magellana są znacznie tańsze niż wycena wybierającego się na giełdę Electusa.

WDM vs IDM - pojedynek wycen
(PAP/ Witold Jabłonowski)

*Analitycy Wrocławskiego Domu Maklerskiego uważają, że akcje notowanego na NewConnect MW Trade oraz giełdowego Magellana są znacznie tańsze niż wycena wybierającego się na giełdę Electusa. *

Wszystkie trzy spółki zajmują się usługami finansowania działalności dla sektora usług medycznych. Ich oferta obejmuje m.in. finansowanie należności, refinansowanie zobowiązań, pożyczki, gwarancje, factoring, finansowanie długoterminowe projektów inwestycyjnych i restrukturyzację należności. ZOBACZ TAKŻE: IDM wyemituje akcje na przejęcie Electusa

Podstawą do obliczenia wskaźników przez analityków WDM były prognozy zysku netto na rok 2008 oraz kapitalizacja rynkowa spółek.

"Z wyliczeń wynika, że MW Trade notowany jest z blisko 50-proc. dyskontem w porównaniu do Electusa, podczas gdy w przypadku Magellana jest to już tylko 35 proc. Wniosek jest taki, że MW Trade jest obecnie bardzo tani, a Magellan tani. To pokazuje, jak ciekawe są to spółki i może tłumaczyć, dlaczego fundusz zarządzany przez Enterprise Investors nie sprzedał więcej akcji Magellana w ofercie publicznej" - powiedział Przemysław Weremczuk, analityk Wrocławskiego Domu Maklerskiego, cytowany w komunikacie.

WDM był wprowadzającym akcje MW Trade na rynek NewConnect.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)