Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
4Mobility rozbuduje flotę samochodową swoich wypożyczali we współpracy z BMW i MINI

4Mobility rozbuduje flotę samochodową swoich wypożyczali we współpracy z BMW i MINI

Fot. materiały prasowe BMW

4Mobility - sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing - we współpracy z markami BMW i MINI rozbudowuje swoją flotę samochodową. Uruchamia bazy wynajmu w 5 centrach biurowych w Warszawie, a do końca 2017 roku będzie obecna we wszystkich kluczowych miastach w Polsce.

- 4Mobility to zupełnie nowe w Polsce podejście do wypożyczania samochodu. Obecnie współpracujemy z 5 dużymi centrami biurowymi w Warszawie, ale do końca 2016 roku chcemy pojawić się w Krakowie i Trójmieście. Uważamy, że tempo wzrostu rynku w Polsce powinno być podobne do tego na świecie - czyli do 2020 roku może wynieść aż 700 procent. Obecnie w Polsce nie mamy silnej konkurencji, a rynek dopiero się buduje. Mamy nadzieję na korzyści wynikające z efektu pierwszeństwa - planujemy także kolejne partnerstwa w celu dynamicznego rozwoju naszej sieci wynajmu aut - powiedział prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

"4Mobility oferuje usługi B2B dla firm z bazą dostępową dla ponad 10 tys. użytkowników, którzy mogą korzystać z usług również do celów prywatnych. Spółka nie wyklucza także współpracy z administracją samorządową i spółkami transportowymi (transport kolejowy czy intermodalny)" - czytamy w komunikacie.

Rynek car sharing systematycznie rośnie na całym świecie - w Europie z tego rodzaju usług korzysta około 2,1 mln osób mających do dyspozycji 31 000 samochodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240 000 aut, podano również.

4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.

logistyka, transport, 4mobility, wypożyczalnie samochodowe
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
lolek
2016-09-29 15:00
czyli od jutra będzie drożej na naszych stacjach?? reakcja rynku jak zawsze błyskawiczna w jedną stronę. jak ropa tanieje to ceny stoją w miejscu, lub pomalutku spadają ale niewiele. oj dziwna sytuacja ciekawe czy to nie jest zmowa cenowa co na to UOKIK