Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nextbike porozumiał się z fińskim miastem Oulu ws. rozwiązania umowy

2
Podziel się

Nextbike Polska zawarł porozumienie, zgodnie z którym rozwiązał umowę z fińskim miastem Oulu za porozumieniem stron, ze skutkiem natychmiastowym od 21 stycznia, podała spółka.

Nextbike porozumiał się z fińskim miastem Oulu ws. rozwiązania umowy
bDIEFugl

"Zawarcie porozumienia było wynikiem wypracowania pomiędzy emitentem a zamawiającym konsensusu polegającego na rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron, co umożliwiło ograniczenie możliwości dochodzenia roszczeń przez strony względem siebie z tytułu umowy. W szczególności zgodnie z porozumieniem żadna ze stron nie wypłaci drugiej żadnej rekompensaty ani zwrotu kosztów z tytułu lub w związku z rozwiązanym umowy, a strony nie mają wobec siebie żadnych roszczeń w związku z umową i jej rozwiązaniem" - czytamy w komunikacie.

Na mocy porozumienia strony postanowiły o wzajemnych zwolnieniu siebie z zobowiązań wynikających z umowy, z zastrzeżeniem postanowień o zachowaniu poufności.

"Na mocy porozumienia emitent zobowiązał się do usunięcia na własny koszt do 30 kwietnia 2021 r. wszelkich urządzeń związanych z systemem rowerów miejskich, które zostały przez niego zbudowane, a których usunięcia zażąda zamawiający, a zamawiający zwróci emitentowi wszelkie posiadane przez niego wyposażenie i sprzęt będące własnością emitenta" - czytamy dalej.

bDIEFugn

W sierpniu 2019 r. Nextbike Polska uruchomił w Oulu system rowerów miejskich IV generacji, na podstawie umowy zawartej w kwietniu 2019 r. W maju 2020 r. spółka informowała o braku możliwości przedstawienia gwarancji bankowej jako zabezpieczenia należytego wykonania umowy i trwających rozmowach w przedmiocie jej renegocjowania.

Nextbike Polska w restrukturyzacji jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (ok. 80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2017 r.

bDIEFugO
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
S.M
miesiąc temu
Nie rozumiem co ma Nextbike Polska do Finlandii? Przecież umowy międzynarodowe powinna zawierać spółka matka czyli niemiecki Nextbike GmbH. Albo to pomyłka, albo jakiś przekręt.
Polak
miesiąc temu
To lepiej dla Finów. Bo w to chore państwo PiS to lepiej omijać szerokim łukiem jeśli chodzi o inwestycje. Niemcy to rozumieją nawet Rosja ha ha .Pozdrawiam