Notowania

gpw
22.01.2020 12:46

NIK mocno krytykuje za GetBack. GPW odpowiada

W ocenie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wszystkie istotne elementy procedury dopuszczenia do obrotu papierów wartościowych emitowanych przez GetBack zostały wykonane w sposób prawidłowy. Według raportu NIK, GPW wprowadziła papiery GetBack do obrotu zgodnie z przepisami, ale brak było faktycznego nadzoru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Witold Rozbicki/REPORTER)

Jak pisaliśmy w money.pl, NIK nie miała litości dla Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednoznacznie skrytykowała instytucje państwa na to, że wystarczająco nie zabezpieczyły konsumentów.

NIK opublikowała wnioski po kontroli ws. działalności organów i instytucji państwowych wobec spółki GetBack oraz podmiotów oferujących jej papiery wartościowe i ją audytujących. Werdykt jest druzgocący.

"Instytucje państwowe nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przed niezgodną z prawem działalnością GetBack S.A. oraz podmiotów oferujących i dystrybuujących jej papiery wartościowe. Ich działania były nieadekwatne do istoty i skali zagrożeń oraz nie w pełni rzetelne" - poinformowała NIK.

Według raportu NIK, GPW wprowadziła papiery GetBack do obrotu zgodnie z przepisami, ale brak było faktycznego nadzoru nad przygotowaniem opinii w sprawie dopuszczenia obligacji i akcji GetBack do obrotu giełdowego. Zarząd giełdy wzmocnił też wizerunek windykacyjnej spółki, przyznając jej w lutym 2018 roku nagrodę.

"W ocenie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wszystkie istotne elementy procedury dopuszczenia do obrotu papierów wartościowych emitowanych przez spółkę GetBack SA zostały wykonane w sposób prawidłowy, a stwierdzone przez Najwyższą Izbę Kontroli omyłki pisarskie pozostawały bez wpływu na podjęte decyzje" - napisano w stanowisku GPW.

Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"
Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"

"Nagroda przyznana windykacyjnej spółce opierała się na mierzalnych kryteriach, wyliczonych na podstawie danych firmy za 2017 rok" - informuje GPW w komunikacie.

Tagi: gpw, giełda, afera getback
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

HehePlatformiści! Kupujcie akcje Getback i innych machlojek TW czarneckiego! Na złość pisowi kupujcie!

22-01-2020

HansA wystarczyło podobno tylko nie kraść....

22-01-2020

MietekJedną z działalność GedBack było skupowanie długów. BZ rządzony przez obecnego Premiera dziwnym trafem wszystkie długi sprzedawał dla GedBack który je … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)