Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Od krachu po hossę. Pandemia wstrząsnęła rynkami. "Te branże zyskują, nic im nie zaszkodzi"

- Marzec i pierwsze uderzenie wirusa to był praktycznie krach na niemal wszystkich liczących się rynkach akcji na świecie – mówi w programie "Money. To się liczy" Ludwik Sobolewski, były prezes GPW. – Kwiecień to była odbudowa indeksów, kursów i wręcz hossa, bo ludzie zobaczyli, że w ten sposób można w krótkim czasie zarobić poważne pieniądze. Natomiast jeśli choć o to, co dzieje się teraz i o przyszłość, to zwróćmy uwagę, że są firmy, które mimo pandemii radzą sobie znakomicie. I to jest jakąś twardą obroną wobec radykalnego spadku wycen na rynku. To jest sektor spożywczy, szeroko rozumiana branża ochrony zdrowia, to są technologie, które miały dobre wyceny przed pandemią i sobie poradziły. Te branże robią doskonały biznes i sądzę, że druga fala im nie zaszkodzi. Sądzę, że początek pandemii to był ogromny szok, teraz jesteśmy już z tym lepiej zaznajomieni choć nastroje są gorsze niż wiosną. Mamy frustrację, wiemy, czym grozi zamknięcie gospodarki. Ale z...

rozwiń
giełda
13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
GiełdaWAWA
3 lata temu
super
Szestak
3 lata temu
To dopiero preludium . Nie zdajemy sobie jeszcze sprawy co nas czeka .
obywatel x
3 lata temu
Oj, zbliża się krach, bo eskperci mówią o hossie i to w sytuacji gdy WIG20 jest 25% na minusie. Poza tym gospodarka łatana jest tarczą z obligacji, za które trzeba będzie słono zapłacić.
Adam
3 lata temu
Założyłem się z kolegą, o to kto lepiej zainwestuje 100 tyś pln. On gra od 10 lat na giełdzie, ja mam doświadczenie na Allegro. W przeciągu roku (rok minie dokładnie 15 stycznia) jego kapitał praktycznie się nie zmienił, choć był moment, że nabyte przez niego akcje zyskały prawie 20%. Ja pomnożyłem pieniądze, o ponad 60%. Przy czym , większość mam nadal zainwestowane w towarze. Dziękuję Pozdrawiam.
Jerzy
3 lata temu
Gospodarka sie wali, a on mówi o rozkwicie, szok - za chwile bedzie krach jakich nie bylo