Trwa ładowanie...
bDoiBAKZ

Notowania

Pandemia Koronawirusa – Wszystkie wiadomości

510
13.11.2020 17:24

COVID-19
 / 
Ukryte ofiary pandemii. Pomoc przychodzi zbyt późno. "Zgonów będzie więcej"

Ludzie nie doczekują w kolejkach. Koronawirus sparaliżował szpitale, karetki nie zdążają z ratunkiem, pacjenci umierają w domach. - Czas udzielenia pomocy ma tu ogromne znacznie. Na oddziałach przyjmujemy więcej pacjentów z ciężkimi zaburzeniami rytmu i poważnymi uszkodzeniami serca - przyznaje słynny kardiolog. Tych ofiar nie zobaczymy w dobowych statystykach.

52
13.11.2020 7:30

COVID-19
 / 
Europejski lockdown. Poluzowanie restrykcji w okolicach świąt

Większość krajów, które wprowadziły lockdown, wyczekuje świąt Bożego Narodzenia. To termin, który ma pozwolić na odejście od pewnych restrykcji.

4
09.11.2020 17:36

COVID-19
 / 
Pandemia koronawirusa. MSZ odradza zagranicznych podróży

- Możliwe trudności w powrocie do kraju - przestrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19.

9
05.11.2020 13:46

KWARANTANNA
 / 
Narodowa kwarantanna. Kiedy? Decyzja już niedługo

Rząd zapowiedział,że jeśli sytuacja z liczbą zakażonych koronawirusem nie zacznie się stabilizować, czeka nas narodowa kwarantanna. W podjęciu decyzji kluczowy ma być najbliższy tydzień.

21
03.11.2020 20:58

COVID-19
 / 
Francja już nie wytrzymuje. Niemcy przejmą część pacjentów covidowych

W najbliższych dniach francuscy pacjenci będą transferowani do Niemiec. W niektórych częściach kraju sytuacja jest tak poważna, że konieczna jest pomoc z zewnątrz.

bDoiBALb
4
30.10.2020 12:23

STAN WYJĄTKOWY
 / 
Stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej? Takie możliwości ma rząd

Stan wyjątkowy i stan klęski żywiołowej to jedne z opcji - jak wynika z nieoficjalnych informacji - rozważanych przez rządzących. Ich wprowadzenie mogłoby pomóc w walce z pandemią. Ale mogłoby też oznaczać wprowadzenie cenzury mediów, zawieszenie działalności partii i pełną inwigilację obywateli.

5
29.10.2020 13:24

KORONAWIRUS
 / 
Pandemia zmusiła Niemcy do rozszerzenia ograniczeń. Merkel tłumaczy

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się zaostrzyć ograniczenia w walce z pandemią koronawirusa. - Jesteśmy w dramatycznej sytuacji - skomentowała kanclerz Angela Merkel w oświadczeniu rządu w w Bundestagu.

195
28.10.2020 10:40

SŁUŻBA ZDOWIA
 / 
Problem z respiratorami. Rząd pobieżnie szkoli lekarzy innych specjalizacji, ale to nie załatwia sprawy

Dokładna liczba respiratorów w Polsce to tajemnica państwowa. Choć, jak zapewnia rząd, urządzenia są, to nie ma komu ich obsługiwać. W związku z dynamicznie rozwijającą się pandemią, szpitale naprędce przeszkalają personel. Lekarze obawiają się konsekwencji pobieżnych szkoleń. Marek Balicki, były minister zdrowia, wskazuje jednak na wyjątkową sytuację.

21
28.10.2020 6:47

TESTY NA KORONAWIRUSA
 / 
Nie będzie funduszu na testy dla seniorów. Sejm się nie zgodził

Przez Sejm przeszła tzw. ustawa covidowa, regulująca w końcu wiele kwestii związanych ze zwalczaniem pandemii. Wśród przyjętych rozwiązań nie ma jednak funduszu celowego na zakup testów dla określonych grup osób.

bDoiBALh
419
26.10.2020 20:47

COVID-19
 / 
Lockdown w Polsce. Minister nie wyklucza jeśli dynamika zakażeń będzie rosła

Pełen lockdown gospodarki to ostateczność - zapewnił w poniedziałek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie nie może go w pełni wykluczyć, jeśli dynamika zakażeń będzie w dalszym ciągu rosła.

5
23.10.2020 13:47

COVID-19
 / 
Ograniczenia dla gastronomii. Hotelarze piszą do premiera

Przedstawiciele branży hotelowej chcą mieć możliwość serwowania posiłków gościom hotelowym stacjonarnie, a nie w trybie "na wynos", jak przewidują najnowsze obostrzenia.

13
20.10.2020 15:48

GIEŁDA
 / 
Od krachu po hossę. Pandemia wstrząsnęła rynkami. "Te branże zyskują, nic im nie zaszkodzi"

- Marzec i pierwsze uderzenie wirusa to był praktycznie krach na niemal wszystkich liczących się rynkach akcji na świecie – mówi w programie "Money. To się liczy" Ludwik Sobolewski, były prezes GPW. – Kwiecień to była odbudowa indeksów, kursów i wręcz hossa, bo ludzie zobaczyli, że w ten sposób można w krótkim czasie zarobić poważne pieniądze. Natomiast jeśli choć o to, co dzieje się teraz i o przyszłość, to zwróćmy uwagę, że są firmy, które mimo pandemii radzą sobie znakomicie. I to jest jakąś twardą obroną wobec radykalnego spadku wycen na rynku. To jest sektor spożywczy, szeroko rozumiana branża ochrony zdrowia, to są technologie, które miały dobre wyceny przed pandemią i sobie poradziły. Te branże robią doskonały biznes i sądzę, że druga fala im nie zaszkodzi. Sądzę, że początek pandemii to był ogromny szok, teraz jesteśmy już z tym lepiej zaznajomieni choć nastroje są gorsze niż wiosną. Mamy frustrację, wiemy, czym grozi zamknięcie gospodarki. Ale z drugiej strony o tym, jaka jest sytuacja nie do końca decydują nastroje a twarde przekonania inwestorów. Ja widzę nawet rozkwit, poszerza się paleta rozwiązań stojących przed firmami, to pewnie paradoks.

275
15.10.2020 14:14

ZDROWIE
 / 
Koronawirus. Pacjenci domagają się zaświadczeń ws. maseczek. Lekarka: czasem brakuje już sił

Przychodzą do przychodni po zaświadczenia, bo nie chcą nosić maseczek. - Tacy pacjenci zgłaszają się masowo - podkreśla szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Lawina znów ruszyła, kiedy rząd wprowadził żółtą strefę w całym kraju. Lekarze załamują ręce.

bDoiBALi
33
13.10.2020 10:24

KORONAWIRUS
 / 
Rząd wprowadza ograniczenia związane z koronawirusem. "To pełzający lockdown"

"Pełzający lockdown" - tak o obecnej sytuacji mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W programie "Money. To się liczy" ocenił, że rząd wprowadza ograniczenia "mające charakter lockdownu", choć nie używa tego słowa. - Mówię o żółtej strefie na terenie całego kraju, co w naszym przekonaniu nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiele powiatów nie wymaga takich restrykcji, to jest ze szkodą dla biznesu. Polski nie stać ani na lockdown pełny, ani na lockdown pełzający - powiedział. Jak dodał, skoro w budżecie państwa nie ma pieniędzy na pomoc firmom, to trzeba zapewnić ciągłość prowadzenia biznesu.

7
11.10.2020 11:01

PLL LOT
 / 
Koronawirus. LOT zapowiada loty do blisko 60 miast

LOT musiał dostosować zimowy rozkład rejsów do bieżącej sytuacji epidemicznej. Nowa siatka połączeń to około 60 proc. kierunków, oferowanych przez przewoźnika tym samym okresie ubiegłego roku.

15
09.10.2020 10:39

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus w Polsce. Co piąty z nas nie wierzy w pandemię

Aż 17 proc. Polaków uważa, że pandemia koronawirusa to wymysł polityków i firm farmaceutycznych. Najwięcej sceptyków jest wśród najmłodszych respondentów.

13
13.09.2020 12:47

COVID-19
 / 
Koronawirus. Alarm w sprawie efektów ubocznych szczepionki na COVID-19 odwołany. Wznowiono testy na ochotnikach.

Koncern farmaceutyczny AstraZeneca wraca do testowania szczepionki na koronawirusa. Chiny nie pozostają w tyle. Proponują olbrzymie pożyczki na zakup swojego produktu. Chcą pozyskać biedniejsze kraje.

39
27.08.2020 19:29

COVID-19
 / 
Szczepionka na koronawirusa. KE podpisała kontrakt na 400 mln potencjalnych preparatów

- Po wynalezieniu szczepionki Europejczycy powinni mieć do niej szybki dostęp - zapowiedziała Ursula von der Leyen informując jednocześnie o podpisanym kontrakcie z brytyjskim koncernem farmaceutycznym.