Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oferta Budimeksu Budownictwo za 1,4 mld zł netto najkorzystniejsza dla PKP PLK

3
Podziel się

Oferta Budimeksu Budownictwo (spółki w 100% zależnej od Budimeksu), warta 1 399,75 mln zł netto, została wybrana przez PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym pn. "Realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu wykonawczego i realizacja robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych wraz ze świadczeniem usług pogwarancyjnych dla tych urządzeń na odcinku podg. Most Wisła - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg", podał Budimex. Wartość oferty przekracza budżet zamawiającego.

Oferta Budimeksu Budownictwo za 1,4 mld zł netto najkorzystniejsza dla PKP PLK
bEhfuLud

"Wartość oferty przekracza kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Wartość oferty: 1 399 752 354,70 zł netto (zaakceptowana kwota kontraktowa) w tym: kwota warunkowa 111 195 161,05 zł (kwota warunkowa służy do pokrycia płatności za pracę lub roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót)" - czytamy w komunikacie.

Termin rozpoczęcia robót przypada w następny dzień po podpisaniu umowy, termin zakończenia robót: 207 tygodni od terminu rozpoczęcia robót, podano także.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2018 r. miał 7,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bEhfuLuG
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Andrii
2 lata temu
Uratuj Boże kolej
Andrii
2 lata temu
Kolejny raz PKP staje się ofiarą budimeksu.
Andrii
2 lata temu
Uratuj Boże kolej od budimeksu.
bEhfuLuH