Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Omnioxy ruszy 11 listopada z emisją akcji m.in. na ekspansję zagraniczną

0
Podziel się:

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews) - Omnioxy rozpocznie 11 listopada emisję akcji, z której chce pozyskać środki m.in. na uruchomienie produkcji nowych modeli komór hiperbarycznych w Polsce, a także na ekspansję na kraje europejskie, podała spółka.

Omnioxy ruszy 11 listopada z emisją akcji m.in. na ekspansję zagraniczną
bECxXiGd

"Zaledwie rok od powstania, ambitny startup przerodził się w świetnie prosperującą firmę i lidera w branży. Pomimo szalejącej pandemii, spółka osiąga swoje najlepsze wyniki finansowe. Zapisy ruszają 11 listopada, a już teraz na stronie emisji dostępny jest dokument ofertowy. Środki pozyskane dzięki akcjonariuszom spółka przeznaczy na dalszy rozwój, w tym uruchomienie produkcji nowych modeli w Polsce, a także na ekspansję na kraje europejskie" - czytamy w komunikacie.

Celem zbiórki Omnioxy jest wprowadzenie firmy na nowy poziom i zdobycie pozycji lidera na rynku europejskim. Dlatego ponad połowa środków pozyskanych z emisji, przeznaczona zostanie na badania i rozwój, a jedna czwarta na ekspansję zagraniczną. Jako rozwój firma rozumie uruchomienie własnej linii produkcyjnej kolejnych modeli łagodnych komór hiperbarycznych oraz generatorów, wymieniono w komunikacie.

Założyciele Omnioxy podpisali umowę lock-up, w której zobowiązują się do niezbywania akcji przez 3 lata od zakończenia emisji lub 6 miesięcy po wejściu spółki na giełdę. Zapisy na akcje można składać do 11 grudnia, wskazano także.

bECxXiGf

"Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda regeneracyjna polegająca na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż atmosferyczne. Lepsze dotlenienie organizmu oraz dystrybucja tlenu do wszystkich (nawet tych uszkodzonych) tkanek, przyspiesza regeneracje i pobudza odnowę całego ciała" - powiedział prezes Adam Cegielski, cytowany w komunikacie.

Spółka ma na koncie 117 sprzedanych komór hiperbarycznych. Jej obrót z ostatnich 12 miesięcy wyniósł 4,82 mln zł, w tym zysk 606,45 tys. zł. Tylko w sierpniu tego roku firma zanotowała swój rekordowy przychód na poziomie 599 tys. zł, a w październiku przyjęła rekordową liczbę zamówień - 18 komór, podano w materiale.

Omnioxy jest czołowym podmiotem w sprzedaży komór hiperbarycznych w Polsce.

bECxXiGG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)